iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 4235
چاپ
معاون وزیر بهداشت:
مشکل دانشگاه پزشکی"ایران" در کنکور 92 رفع شد/ اسامی رشته ها و ظرفیت پذیرش
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مشکلات موجود در راه پذیرش دانشجو برای دانشگاه علوم پزشکی ایران در کنکور 92 مرتفع شد، گفت: این دانشگاه برای کنکور سال 92 در مجموع 16 رشته تحصیلی 684 نفر دانشجو می پذیرد. 

دکتر بهرام عین اللهی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایران در دو بخش پردیس اصلی و پردیس بین الملل دانشجو می پذیرد و وزارت بهداشت ظرفیت نهایی را به سازمان سنجش برای درج در دفترچه انتخاب رشته کنکور سال 92 اعلام کرده است. 

وی با تاکید بر رفع موانع جذب دانشجو برای این دانشگاه گفت: به دلیل احیای دانشگاه علوم پزشکی ایران مسائلی بر سر راه جذب دانشجو ایجاد شده بود که مرتفع شد و اکنون دانشگاه ایران برای جذب دانشجو در این سال تحصیلی مشکلی ندارد. 

عین اللهی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی ایران در 16 رشته تحصیلی از جمله پزشکی (230 نفر با احتساب شعبه بین الملل)، پرستاری (120 نفر)، مامایی (25 نفر)، فیزیوتراپی (15 نفر)، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی (25 نفر)، شنوایی شناسی (20 نفر) ، گفتار درمانی(20 نفر) ، بینایی سنجی (20 نفر) ، کاردرمانی (18 نفر) ، کتابداری (25 نفر) ، اعضای مصنوعی (26 نفر) ، علوم آزمایشگاهی (25 نفر) ، هوشبری (30 نفر) ، اتاق عمل (30 نفر) ، پرتوشناسی (30 نفر) ، فناوری اطلاعات سلامت (25 نفر) در مقطع کارشناسی پیوسته دانشجو می پذیرد. 

وی خاطرنشان کرد: همچنین 135 نفر در 6 رشته تحصیلی در دوره کارشناسی ناپیوسته پذیرفته می شوند. 

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: این دانشگاه در نیمسال تحصیلی 93 - 92 دستیار پزشکی تخصصی نیز پذیرفته است که در این دوره 234 نفر در این دانشگاه به تحصیل مشغول می شوند. همچنین 411 نفر نیز در دوره کارشناسی ارشد در این دانشگاه تحصیل خواهند کرد که از این تعداد 350 نفر در پردیس اصلی و 61 نفر نیز در شعبه بین الملل دانشگاه حضور می یابند. 

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: ظرفیتی حدود 40 تا 50 نفر نیز به دوره دستیاری فوق تخصصی پزشکی به این دانشگاه اختصاص داده شده است. 

به گزارش مهر، دانشگاه علوم پزشکی ایران در روز 8 آبان ماه 89 به دستور وزیر بهداشت وقت دکتر مرضیه وحیددستجردی در راستای اجرای تصمیمات دولت مبنی بر خروج دستگاههای اجرایی از استان تهران و کوچک کردن دولت و  ابلاغ مصوبه شماره 677/110 معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و پس از آن مصوبه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی در دو دانشگاه دیگر مستقر در تهران ادغام شد.

دکتر محمدحسن طریقت منفرد دومین وزیر بهداشت دولت دهم پس از عزل دستجردی در 18 فروردین ماه اعلام کرد با توجه به رسیدگی به اعتراض اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران سابق و بر اساس مصوبه شورای گسترش وزارت بهداشت این دانشگاه به شکل سابق خود برگشت و احیا شد. 

منبع: خبرگزاري مهر


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->