بانك اطلاعات عناوين پايان نامه و پژوهش معرفي پايگاه هاي اطلاعات علمي بخش خدمات وب و seo بخش دانلود رايگان بخش دانلود پروپوزال بخش معرفي دانشگاههاي خارجي و شرايط تحصيل و بورس آنها

 

 iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 6920
چاپ
جزئیات راه اندازی اولین دانشگاه علوم طب سنتی در کشور  از زبان وزير بهداشت
معاون طب سنتی - ایرانی وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات ایجاد دانشگاه طب سنتی اسلامی - ایرانی از رشته های مورد نظر و دانشکده های آن خبر داد و گفت: برای ایجاد دانشگاه باید از ابتدای تشکیل گروه های آموزشی و تعیین ساختمان آغاز کرد.

دکتر محمود خدادوست در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی با ایجاد یک دانشگاه علوم طب سنتی در تهران موافقت اصولی خود را اعلام کرده است این دانشگاه دولتی بوده و باید برای تشکیل دانشگاه و انتخاب ساختمان و دریافت بودجه آن از صفر شورع کنیم.

وی افزود: این این دانشگاه هیج منافاتی با وجود دانشکده های طب سنتی در دانشگاه های علوم پزشکی ندارد. چرا که هم اکنون دانشکده های طب سنتی در دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، شاهد، مشهد، کرمان و یزد، بابل و تبریز مشغول به فعالیت هستند. 

خدادوست اظهار داشت: این دانشگاه باید حداقل سه دانشکده داشته باشد که در قدم اول دانشکده های طب سنتی، داروسازی سنتی و مراقبت های بالینی طب سنتی در آن ایجاد می شود. 

وی گفت: در ادامه باید هر کدام از دانشکده ها حداقل دارای سه رشته باشند که پس از تعریف ساختار و تشکیلات دانشگاه درباره آن اقدام می شود.

معاون طب سنتی وزارت بهداشت ادامه داد: دکتر شمس اردکانی علاوه بر حکم سرپرستی دانشگاه، مسئولیت راه اندازی آن را نیز برعهده دارد. 

وی یادآور شد: سیاستگذاری در حوزه طب سنتی بر عهده معاونت طب سنتی است و این دانشگاه وظیفه آموزشی خواهد داشت. هیات علمی آن از فارغ التحصیلان طب سنتی تامین می شود. 

خدادوست از ارایه سه رشته / مقطع مرتبط با طب سنتی به شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: پس از تصویب این رشته / مقطع ها آنها در دفترچه کنکور سراسری درج می شوند. 

وی افزود: دکتری حرفه ای فرآورده های دارویی، دکتری حرفه ای طب سنتی و کارشناسی مراقبت های بالینی طب سنتی سه رشته / مقطع هستند که در شورای عالی برنامه ریزی مطرح شده اند. این رشته ها تلفیقی از طب مدرن و طب سنتی هستند و مانند سایر رشته های علوم پزشکی وارد دفترچه کنکور می شود. 

به گزارش مهر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر محمدرضا شمس اردكاني را به عنوان سرپرست دانشگاه طب سنتي اسلامي- ايراني منصوب کرد. در حکم دكتر محمدحسن طريقت منفرد آمدده است: نظر به تعهد، تخصص و تجارب جنابعالي، به استناد مصوبه جلسه 735 مورخ 25/4/1392 شوراي عالي انقلاب فرهنگي مبني بر تأسيس دانشگاه طب سنتي- ايراني، به موجب اين ابلاغ به عنوان سرپرست دانشگاه طب سنتي اسلامي- ايراني منصوب مي شويد تا به ياري خداوند متعال و رعايت جوانب شرعي و قانوني نسبت به راه اندازي دانشگاه و انجام امور محوله اقدام کنید. 

دکتر شمس اردکانی پیش از این مسئولیت دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاونت غذا و داروی این دانشگاه را برعهده داشت. 

منبع: خبرگزاري مهر


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->