iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 5716
چاپ

دانشگاه تقلبی چینی شناسایی شدند

پرده‌برداری از کارخانه‌های مدرک‌سازی در چین

در گزارش جدید یک دیده‌بان اقتصادی در چین فهرستی از دانشگاه‌های مدرک‌سازی ارائه و در آن 100 دانشگاه این کشور به عنوان موسسات آموزشی تقلبی معرفی شدند که صلاحیت اعطای مدرک تحصیلی را ندارند.

به گزارش  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این دانشگاه‌ها و موسسات غیرقانونی در چین به دانشگاه‌هایی اطلاق می‌شوند که نام‌های فریب‌دهنده و بسیار شبیه به اسامی دانشگاه‌های اصلی و مطرح این کشور را دارند اما مهمترین تفاوت آنها با دانشگاه‌های اصلی این است که این موسسات تقلبی حتی اجازه پذیرش دانشجو را ندارند چه رسد به اینکه بخواهند مدرک دانشگاهی نیز ارائه دهند!

با این حال این مسئله مانع از این نمی‌شود که داوطلبانی که در آزمون ورودی سراسری دانشگاه‌های چین مرسوم به «گائوکائو» نمرات پایینی کسب کرده‌اند برای دریافت دیپلم جعلی راه این موسسات را در پیش نگیرند.

به گزارش ایسنا به نقل از اینترنشنال بیزینس‌تایمز، بر پایه این گزارش از مجموع این 100 موسسه تقلبی، 70 موسسه در پکن فعالیت می‌کنند.

در حال حاضر 43 موسسه آموزش عالی تمام‌وقت خصوصی و 24 موسسه آموزشی نیمه‌وقت بطور قانونی در پکن به ثبت رسیده‌اند که هیچک از این 70 موسسه تقلبی در بین آنها مشاهده نمی‌شوند.

منبع: ايسنا


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->