iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 5282
چاپ
انتخاب دبیران هیات های بورد تخصصی پزشکی
 برگزاری آزمون دانشنامه در 14 شهریور
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به تغییرات در دبیران هیات های بورد تخصصی و فوق تخصصی وزارت بهداشت گفت: دبیران هیات بورد از این پس به صورت انتخابی، خواهند بود.

دکتر بهرام عین اللهی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: هیات بورد تخصصی یک رشته تخصصی پزشکی مرجع تصمیم گیری درباره آن رشته، ظرفیت ها، اعطای مجوز تربیت دستیار به گروه آموزشی یک بیمارستان یا یک دانشگاه است، بنابراین از اهمیت خاصی برای توسعه رشته های تخصصی پزشکی بالینی برخوردار است. 

وی افزود: در زمان برگزاری آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی، دبیران هیات های بورد تخصصی و فوق تخصصی انتخاب می شوند. پیش از این دبیران منصوب می شدند اما در این دوره اعضای هیات بورد با برگزاری انتخابات یکی از اساتید را به عنوان دبیر بورد مربوطه انتخاب می کنند. 

عین اللهی یادآور شد: آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی در 14 شهریورماه برگزار می شود و در آزمون های شفاهی نیز پس از آزمون کتبی اطلاع رسانی می شود. 

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی خاطرنشان کرد: امسال برای اولین بار طراحی سئوالات تخصصی و فوق تخصصی همزمان با هم انجام می گیرد و اساتید گروه های تخصصی و فوق تخصصی به صورت جداگانه در طراحی سئوال شرکت می کنند. این موضوع موجب می شود فرصتی به اساتید جوان تر داده شود که در فرآیند طراحی سئوال نقش داشته باشند. 

شصتمین آزمون دانشنامه تخصصی و بیست و هفتمین آزمون دانشنامه فوق تخصصی در روز 14 شهریورماه در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار می شود. این آزمون ها یکی از بالاترین آزمون های کشوری هستند که میان دستیاران تخصصی و فوق تخصصی پزشکی بالینی در رشته های مختلف برگزار می شود و پذیرفته شدگان این آزمون می توانند به عضویت هیات علمی دربیایند. 

منبع: خبرگزاري مهر


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->