iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 5298
چاپ
رقابت 500 دانشجو در پنجمین المپیاد دانشجویان علوم پزشکی
دبیر پنجمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور گفت: 500 دانشجو و 100 داور عضو هیات علمی در پنجمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشكي كرمان حضور می یابند. 

دکتر محمدعلی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات این المپیاد گفت: المپیاد در روزهای 16 تا 21 شهریورماه سال جاری در سه حیطه اصلی استدلال بالینی، مدیریت نظام سلامت، علوم پایه و بخش جانبی برگزار می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه سال گذشته المپیاد در تبریز برگزار شد و این دانشگاه نیز به دلیل مشکلات ناشی از زلزله ورزقان، بخش گروهی برگزار نشد اما امسال در دانشگاه علوم پزشکی کرمان هر دو بخش فردی و گروهی برگزار می شود. 

حسینی یادآور شد: امسال حیطه استدلال بالینی به major پزشکی عمومی (داخلی، اطفال، زنان ، جراحی)، حیطه مدیریت نظام سلامت به سیاست گذاری مبتنی بر شواهد در حوزه سلامت و حیطه علوم پایه به سوء مصرف مواد (substance abuse) اختصاص دارد.

وی اضافه کرد: در بخش گروهی علاوه بر سه حیطه یاد شده، حیطه نوآوری نیز با عنوان هنر در آموزش پزشکی وجود دارد و هر دانشگاه چهار تیم سه نفره را می تواند به المپیاد اعزام کند که البته برخی از دانشگاه ها در همه حیطه ها شرکت نکرده اند و در مجموع بالغ بر 500 دانشجو در المپیاد شرکت می کنند. 

دبیر پنجمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور اظهار داشت: سئوالات آزمون در مدت دو روز پیش از برگزاری المپیاد در قرنطینه طراحی می شود. 

وی اضافه کرد: در حال رایزنی با بنیاد ملی نخبگان هستیم تا نفرات اول این دوره از المپیاد بتوانند از تسهیلات بنیاد استفاده کنند. 

منبع: خبرگزاري مهر


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->