iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: دانشگاه اشتوتگارت آلمان
تعداد بازدید: 13745
چاپ

دانشگاه اشتوتگارت، پیشرو در رشته‌های فنی

University of Stuttgart

  رشته‌های فنی در دانشگاه اشتوتگارت طرفداران بسیاری دارد. محبوبیت این رشته‌ها برای دانشجویان خارجی زمانی بیشتر می‌شود که

تعدادی از آن‌ها به زبان انگلیسی نیز ارائه شوند. دانشگاه اشتوتگارت در سال ۱۸۲۹ (۱۸۰ سال پیش) و از همان آغاز با گرایش به سمت رشته‌های فنی، به جمع سایر مراکز آموزش عالی در آلمان پیوست. این دانشگاه در شهر اشتوتگارت، پایتخت ایالت بادن‌وورتنبرگ واقع شده است.

تحصیل به زبان انگلیسی در ۲۱ رشته

علاوه بر رشته‌های متنوعی که در دانشگاه اشتوتگارت به زبان آلمانی ارائه می‌شود، امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در این دانشگاه، در مجموع ۲۱رشته تحصیلی فراهم شده است. در میان این رشته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی و مدیریت منابع آب، علوم سیاسی، فیزیک، زبان و ادبیات انگلیسی و مهندسی کامپیوتر.

دانشجویان ایرانی در دانشگاه اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت بیش از ۱۴۰ مرکز علمی را در خود جای داده است که در کنار دانشکده‌های دانشگاه، در مجموع پذیرای بیش از ۱۹ هزار دانشجو هستند. از این تعداد حدود پنج هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه اشتوتگارت مشغول به تحصیل هستند. تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه اشتوتگارت نسبت به سایر دانشگاه‌های هم تراز به لحاظ وسعت و کیفیت تا حدود معینی بیشتر است.

ماریون هانسن، از مسوولان بخش روابط بین‌الملل دانشگاه اشتوتگارت، در ارتباط با دانشجویان ایرانی این دانشگاه گفت: «بر طبق آمار دانشگاه، در ترم زمستانی ۲۰۰۸ / ۲۰۰۹، ۵۷ دانشجوی ایرانی در دانشگاه اشتوتگارت ثبت نام بوده‌اند. از این تعداد ۴۸ نفر دانشجویانی هستند که از ایران برای تحصیل به آلمان آمده‌اند و دوران تحصیلات متوسطه خود را در ایران گذرانده‌اند.»

دانشکده‌ها و موسسات علمی

دانشگاه اشتوتگارت از ۱۰ دانشکده اصلی تشکیل شده است. دانشکده معماری و شهرسازی، دانشکده عمران و محیط زیست، دانشکده شیمی، دانشکده انرژی و بیوتکنولوژی، دانشکده برق و کامپیوتر، دانشکده علوم هوا و فضا، دانشکده تولید و ساخت وسائل نقلیه، دانشکده ریاضی و فیزیک، دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی و همچنین دانشکده فلسفه و تاریخ موسسات علمی دانشگاه اشتوتگارت را تشکیل می‌دهند.

از سال ۲۰۰۷ میلادی شهریه در دانشگاه اشتوتگارت به میزان ۵۰۰ یورو در هر ترم تحصیلی پرداخت می‌شود. این مبلغ برای ترم جاری با درنظر گرفتن هزینه خدمات دانشجویی به میزان ۶۱۳ یورو اعلام شده است.

 

ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->