iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: دانشگاه گوتينگن آلمان
تعداد بازدید: 12276
چاپ

تحصيل در دانشگاه گوتينگن آلمان

دانشگاه گوتینگن، تنها دانشگاه در ایالت نیدرزاکسن آلمان است که در سال ۲۰۰۷ میلادی، به عنوان دانشگاه برتر در آلمان انتخاب شد. این ویژگی به‌همراه رشته‌های مطرح‌، دانشجویان خارجی بسیاری را به دانشگاه گوتینگن جذب کرده است.

  دانشگاه گوتینگن در سال ۱۷۳۷ میلادی فعالیت خود را شروع کرد.

 دانشگاه گوتینگن جایگاه برتر خود را در بین سایر دانشگاه‌های ایالت نیدرزاکسن، از زمان تاسیس تا به امروز حفظ کرده است. این دانشگاه که در سال ۱۷۳۷میلادی فعالیت خود را آغاز کرد، در جریان دومین مرحله از انتخاب دانشگاه‌های نخبگان در آلمان در سال ۲۰۰۷ میلادی، به عنوان تنها دانشگاه برتر در ایالت نیدرزاکسن معرفی شد.

 در دانشگاه گوتینگن که در سال ۲۰۰۸ میلادی، پذیرای بیش از ۲۴ هزار دانشجو بوده است، تنوع در رشته‌های علوم انسانی‌ و امکانات ویژه پژوهشی در رشته‌های علوم طبیعی از جمله شاخص‌های علمی محسوب می‌شود. تا پیش از جنگ جهانی دوم، دانشگاه گوتینگن در رشته ریاضی، جایگاه یکی از برترین مراکز علمی جهان را به خود اختصاص داده بود. جایگاهی که در سال ۱۹۳۳ میلادی و با اخراج بیش از ۵۰ استاد دانشگاه، در پی حکومت نازی‌ها از میان رفت. بیشترین تعداد از ۴۴ برنده جایزه نوبل در دانشگاه گوتینگن، جزو استادان اخراجی آن دوران بودند.

 دانشکده‌ها و رشته‌های برتر

 ۱۲درصد از دانشجویان دانشگاه گوتینگن را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند که در کنار دانشجویان آلمانی در ۸۰ رشته دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند. ۸۰رشته تحصیلی در ۱۳ دانشکده ارائه می‌شود که از میان آنها می‌توان دانشکده علوم کشاورزی، پزشکی، ریاضی و علوم رایانه را نام برد.

 همچنین رشته ایران‌شناسی که از سال ۱۹۰۳ میلادی در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه گوتینگن تدریس می‌شود، از ترم زمستانی سال ۲۰۰۶ در مقطع کارشناسی نیز ارائه می‌شود.

 رشته‌هایی همچون زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، تاریخ، ریاضی، جامعه‌شناسی و دندان‌پزشکی از جمله رشته‌های مطرح در دانشگاه گوتینگن محسوب می‌شوند که در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی نیز از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

 از دیگر ویژگی‌های دانشگاه گوتینگن می‌توان به کتابخانه آن اشاره کرد که با بیش از چهار میلیون جلد کتاب و مجله، از جمله مجهزترین کتابخانه‌های آلمان به حساب می‌آید و در سال ۲۰۰۲ میلادی نیز به عنوان کتابخانه سال آلمان برگزیده شد.

 تحصیل در دانشگاه نخبگان رایگان نیست و از سال ۲۰۰۷ دانشجویان هر ترم ۵۰۰ یورو بابت شهریه دانشگاه پرداخت می‌کنند.

همکاری‌ با مراکز علمی در ایران

 دانشگاه گوتینگن در سطح بین‌الملل نیز با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در کشورهای مختلف و از جمله ایران همکاری‌های علمی گسترده‌ای دارد.

 از جمله همکاری‌های علمی میان دانشگاه گوتینگن با مراکز علمی در ایران، می‌توان به همکاری دانشکده علوم جنگل‌داری این دانشگاه با دانشگاه مازندران، مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور و همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران اشاره کرد. علاوه بر این سه همکاری، دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه گوتینگن نیز با مؤسسه تحقیقات خاک و آب در ایران به تبادلات علمی مشغول است.


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->