iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: دانشگاه كنستانس آلمان
تعداد بازدید: 6647
چاپ

تحصيل در دانشگاه كنستانس آلمان

دانشگاه کنستانس

University of Konstanz

در دهه‌های۱۹۶۰و ۱۹۷۰میلادی، اصلاحات آموزشی و پژوهشی در دانشگاه‌های

آلمان رخ داد. این اصلاحات با ساخت دانشگاه‌های جدیدی همراه بود. از جمله دانشگاه کنستانس که در سال ۲۰۰۷ به جمع دانشگاه‌های ممتاز آلمان پیوست.

در میان دانشگاه‌های ممتاز آلمان، دانشگاه کنستانس، جدیدترین دانشگاه تاسیس شده است و از قدمت تاریخی چندانی برخوردار نیست. این دانشگاه، در سال ۱۹۶۶ میلادی و در جریان اصلاحات آموزشی در دانشگاه‌های آلمان تاسیس شد. نمونه‌های زیادی از این نوع دانشگاه‌ها، در شهرهای مختلف آلمان وجود دارند که غالبا در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ میلادی ساخته شده‌اند.

هدف اصلی از اصلاحات در دانشگاه‌ها، چند منظوره کردن موسسات آموزش عالی و اصلاحات در روش‌های آموزشی و پژوهشی اعلام شده است. تاثیر این نوع برداشت، در معماری دانشگاه‌های آن دوران به وضوح دیده می‌شود، که عمدتا ترکیبی از بتون و آهن است و زیبایی سایر دانشگاه‌های آلمان را ندارد.

دانشجویان دانشگاه کنستانس

در جوان‌ترین دانشگاه برتر آلمان که از سال ۲۰۰۷ میلادی موفق به کسب این عنوان شده است، در حدود ده هزار نفر مشغول به تحصیل هستند. بیش از هزار نفر از این دانشجویان را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند. بنا به آمار منتشر شده از سوی دانشگاه، رشد تعداد دانشجویان در دانشگاه کنستانس، در طی سال‌های اخیر بسیار فزاینده بوده است.

دانشکده‌ها و گروه‌های درسی

دانشگاه کنستانس از ۳ بخش اصلی تشکیل شده است که در هر یک از آن‌ها رشته‌های متنوعی تدریس می‌شود. بخش علوم طبیعی و ریاضی، بخش علوم انسانی و بخش اقتصاد و حقوق، ارائه کننده بیش از ۴۰ رشته تحصیلی در ۱۳ گروه درسی هستند.

از مهم‌ترین رشته‌های تحصیلی می‌توان در بخش علوم طبیعی به رشته‌هایی همچون علوم رایانه، شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی، ریاضی و آمار اشاره کرد. در بخش اقتصاد وحقوق، رشته‌های علوم سیاسی و اقتصاد و در بخش علوم انسانی، می‌توان رشته‌هایی همچون جامعه شناسی، فلسفه و ادبیات، تربیت بدنی، زبانشناسی و علوم ارتباطات را نام برد.

افتخارات و جایگاه علمی در رتبه‌بندی‌ها

پژوهشگران در دانشگاه کنستانس، پنج بار موفق به کسب جایزه گوتفرید ویلهلم لایبنیتس شده‌اند که یکی از معتبرترین جوایز علمی در آلمان به حساب می‌آید. همچنین در بین سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ در رتبه‌بندی‌های مختلف و از جمله رتبه‌بندی تسایت (Zeit)، دانشگاه کنستانس در رشته‌های روانشناسی، جامعه‌شناسی، علوم سیاسی، فیزیک، تاریخ و زبان و ادبیات آلمانی، جایگاه یکی از برترین دانشگاه‌های آلمان را به خود اختصاص داده است.

کتابخانه دانشگاه کنستانس نیز، برای چندمین بار در طی سال‌های اخیر، از سوی کانون کتابخانه‌های آلمان به عنوان مجهزترین کتابخانه دانشگاهی این کشور معرفی شده است. همانند سایر دانشگاه‌های دولتی در ایالت بادن‌ وورتن برگ، شهریه در دانشگاه کنستانس نیز به میزان ۵۰۰ یورو برای هر ترم تصویب شده است.

 

ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->