iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: دانشگاه آخن
تعداد بازدید: 14318
چاپ

تحصيل در دانشگاه آخن آلمان

دانشگاه آخن (RWTH Aachen) واقع در ایالت نوردراین وستفالن و از جمله دانشگاه‌های نخبگان آلمان‌، هر ساله در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی دانشگاه‌ها، بالاترین جایگاه‌‌را در رشته‌های مهندسی در بین دانشگاه‌های آلمان کسب می‌کند.

 دانشگاه آخن

 ساخت دانشگاه آخن در سال ۱۸۶۵میلادی آغاز شد و پنج سال به طول انجامید. در روز دهم اکتبر سال ۱۸۷۰ میلادی و با وجود درگیری نظامی میان آلمان و فرانسه، دانشگاه آخن با ۲۲۳ دانشجو و ۲۳ استاد، فعالیت خود را آغاز کرد.

 پس از گذشت حدود ۱۴۰ سال از آغاز کار این دانشگاه، در حال حاضر در حدود۳۰ هزار دانشجو در دانشگاه آخن مشغول به تحصیل هستند که ۴هزار نفر از این تعداد را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.

 پیوستن به جمع دانشگاه‌های برتر آلمان

 این دانشگاه در سال ۲۰۰۷ میلادی و در جریان انتخاب دانشگاه‌های نخبگان در آلمان، از سوی بنیاد پژوهش آلمان (DFG) به عنوان تنها دانشگاه برگزیده در ایالت نوردراین وستفالن به جمع دانشگاه‌های برتر آلمان پیوست. ولی شهرت دانشگاه آخن در بین دانشگاه‌های آلمانی و اروپایی، تنها به این دلیل نیست، بلکه علت اصلی محبوبیت دانشگاه آخن در رشته‌های فنی است که دانشجویان خارجی بسیاری را نیز به خود جذب کرده است.

 دانشگاه آخن در کنار دانشگاه فنی برلین و دانشگاه فنی درسدن، یکی از سه دانشگاه برتر آلمانی در جذب دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی است.

 دانشکده‌های دانشگاه آخن و برترین رشته‌های تحصیلی

 دانشگاه آخن از دانشکده‌های ریاضی، کامپیوتر و علوم طبیعی، دانشکده معماری، عمران، مکانیک، مواد، دانشکده برق و فناوری اطلاعات، فلسفه، اقتصاد و دانشکده علوم پزشکی تشکیل شده است.

 دانشگاه آخن به لحاظ تنوع رشته‌ها و همچنین تمرکز ویژه برروی رشته‌های فنی مرتبط با بخش صنعت، در بین دانشگاه‌های آلمان بیشترین بودجه‌های تحقیقاتی را به خود اختصاص داده است. بودجه‌ای که منبع اصلی آن نه دانشگاه، که کارخانه‌ها و بخش‌های صنعتی آلمان هستند.

 از جمله رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌آخن که هر ساله در رتبه‌‌‌بندی بین المللی دانشگاه‌ها، به اعتبار این دانشگاه می‌افزاید و در بین دانشگاه‌های آلمان نیز شهرت دارد، می‌توان به رشته‌های مهندسی اشاره کرد. در میان رشته‌های علوم طبیعی نیز، رشته‌ی شیمی دانشگاه آخن در میان سایر دانشگاه‌های آلمان پیشتاز است.

 شهریه در دانشگاه آخن

 متقاضیان علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه آخن از ترم تحصیلی ۲۰۰۷، همانند بسیاری از دانشجویان دانشگاه‌های آلمان، شهریه‌ای به مبلغ ۵۰۰ یورو برای هر ترم تحصیلی پرداخت می کنند. علاوه بر این، مبلغی در حدود ۱۵۰ یورو نیز بابت هزینه‌ی خدمات دانشجویی از دانشجویان دریافت می‌شود.

 البته خبرخوش برای دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه آخن اینکه، از ترم تحصیلی آینده (۲۰۰۹)، دانشجویان می‌توانند به تمامی شهرهای ایالت نوردراین وستفالن، به دفعات و با هزینه‌ای کم سفر کنند. نه تنها استفاده از قطارهای بین شهری، بلکه استفاده از مترو و اتوبوس در سایر شهرهای این ایالت نیز برای دانشجویان دانشگاه آخن و چند دانشگاه دیگر در ایالت نوردراین وستفالن، تنها با اضافه شدن مبلغی در حدود ۴۰ یورو امکان‌پذیر خواهد بود.


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->