بانك اطلاعات عناوين پايان نامه و پژوهش معرفي پايگاه هاي اطلاعات علمي بخش خدمات وب و seo بخش دانلود رايگان بخش دانلود پروپوزال بخش معرفي دانشگاههاي خارجي و شرايط تحصيل و بورس آنها

 

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: منابع آزمون كارشناسي ارشد رشته هاي علوم كشاورزي( سراسري و آزاد)
تعداد بازدید: 2060
چاپ

گرایشها و موقعیتهای شغلی کارشناسی ارشد زراعت و اصلاح نباتات

گرایش های کارشناسی ارشد رشته اصلاح نباتات:

فارغ التحصيلان رشته مهندسي كشاورزي گرايش زراعت و اصلاح نباتات براي تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد مي‌توانند خود را در هر يك از 4 گرايش 1ـ اصلاح نباتات، 2ـ زراعت 3ـ علوم و تكنولوژي بذر 4ـ كشاورزي اكولوژيك «اگرواكولوژي» مورد آزمايش قرار دهند.

موقعیت های شغلی برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته زراعت و اصلاح نباتات:

زمينه‌هاي شغلي اين رشته به اين صورت مي‌باشد كه اگر فارغ التحصيل اين رشته سرمايه داشته باشد به خوبي مي‌تواند يك زمين زراعي را به صورت مكانيزه اداره كند و در صورت نداشتن سرمايه نيز مي‌تواند جذب مؤسسات توليد واحدهاي كشاورزي گردد. به ويژ اين‌كه با اجراي آئين نامه‌هاي نظام مهندسي كشاورزي كه توسط مجلس تصويب شده است، هر زمين زراعي اعم از دولتي و خصوصي بايد تحت نظارت يك مهندس زراعت و اصلاح نباتات اداره گردد. گفتني است در حال حاضر دولت به هر يك از فارغ التحصيلان مهندسي كشاورزي در صورت داشتن توانمندي‌هاي لازم 20 ميليون تومان وام براي انجام فعاليت‌هاي كشاورزي مي‌دهد.

 

نام دروس و ضرایب کارشناسی ارشد زراعت و اصلاح نباتات (سراسری)

دروس آزمون کارشناسی ارشد اصلاح نباتات

فارغ التحصيلان رشته مهندسي كشاورزي گرايش زراعت و اصلاح نباتات براي تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد مي‌توانند خود را در هر يك از 4 گرايش 1ـ اصلاح نباتات، 2ـ زراعت 3ـ علوم و تكنولوژي بذر 4ـ كشاورزي اكولوژيك «اگرواكولوژي» مورد آزمايش قرار دهند. و مي‌بايست بر دروس زير تسلط كامل داشته باشند.

 

دروس مشترك آزمون براي سه گرايش

«اصلاح نباتات، زراعت، علوم و تکنولوژی بذر، کشاورزی اکولوژیک"اگرواکولوژی" »

زبان عمومي و تخصصي و زراعت در بين اين سه گرايش مشترك مي‌باشد و ضرايب آن‌ها براي هر گرايش به صورت زير مي‌باشد:

 

زبان عمومي و تخصصي

زراعت

1) اصلاح نباتات

2

2

2) زراعت

2

4

3) علوم و تكنولوژي بذر

2

3

4) كشاورزي اكولوژيك «اگرواكولوژي»

2

3

 

« زبان عمومي و تخصصي »

تعداد سؤالات اين درس در آزمون سراسري سال 91 شامل 30 سؤال و ضريب آن براي كليه گرايش‌ها 2 است. همان‌طور كه از نام درس پيداست، 15 سوال اين درس زبان عمومي و 15 سوال آن نيز مربوط به اصطلاحات و متون تخصصي رشته زراعت و اصلاح نباتات است که این 15 سوال تخصصی به صورت 3 متن تخصصی که هر متن حاوی 5 سوال از همان متن است می‌باشد. بدون ترديد اگر دانشجويان در درس زبان مهارت داشته باشند پاسخ دادن به سوالات این درس می‌تواند در بالا بردن رتبه داوطلب بسیار موثر باشد، چراکه اکثر داوطلبین به علت نداشتن مهارت کافی در این درس قادر به پاسخ‌گویی این سوالات نمی‌باشند.

« زراعت »

مفاهيم اين درس در مقطع كارشناسي در سه درس با عناوين 1- زراعت عمومي، 2- زراعت نباتات صنعتي، 3- زراعت نباتات علوفه‌اي، 4- زراعت غلات 5- زراعت حبوبات ارايه مي‌گردد و در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي دوره كارشناسي ارشد سازمان سنجش آموزش كشور رشته مهندسي كشاورزي- گرايش زراعت و اصلاح نباتات براي گرايش زراعت داراي ضريب 4، اصلاح نباتات داراي ضريب 2، علوم و تكنولوژي بذر و كشاورزي اكولوژيك داراي ضريب 3 مي‌باشد، به همين دليل داراي اهميت ويژه‌اي خواهد بود. اين درس در آزمون کارشناسی ارشد سال 91 شامل 30 تست بوده است. مباحث امتحاني اين درس زراعت عمومي و ديمكاري، تناوب زراعي، زراعت غلات، گياهان صنعتي، ديم‌كاري،‌گياهان علوفه‌اي است. كه در سال 90 بخش زراعت عمومي بيشترين سوالات را به خود اختصاص داده است و همچنين توجه بيشتري به سوالات محاسباتي شده است.

دانشجويي كه قصد پاسخگويي به سوالات اين درس در كنكور كارشناسي ارشد را دارد،‌ بايد به بهترين نحو به مفاهيم اين سه درس، مسلط باشد. براي تسلط به مفاهيم اين درس مطالعه كتاب‌هاي ذيل ضروري است:

1ـ‌ زراعت عمومي دكتر محمدرضا خواجه‌پور 2ـ گياهان صنعتي دكتر محمدرضا خواجه‌پور 3ـ زراعت گياهان علوفه‌اي دكتر هادي كريمي

4ـ زراعت خصوصي دكتر كاظمي 5ـ زراعت در مناطق خشك عوض كوچكي 6- ديمكاري دكتر رستگار

« طرح آزمايشات كشاورزي »

مفاهیم این درس در مقطع کارشناسی در درسی با عنوان طرح آزمایشات کشاورزی 1 ارايه می‌گردد. همچنین دانشجویان علاقمند می‌توانند درس طرح آزمایشات 2 را به عنوان درس اختیاری نیز بگذرانند. این درس از دروس بسیار مهم و نسبتا دشوار برای اکثر دانشجویان می‌باشد و درک عمیق از مفاهیم و مسائل این درس برای پاسخ به سوالات آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی دوره کارشناسی ارشد سازمان سنجش آموزش کشور رشته مهندسی کشاورزی ـ گرایش زراعت و اصلاح نباتات ضروری است. این درس برای گرایش اصلاح نباتات، زراعت و کشاورزی اکولوژیک دارای ضریب 2 و برای گرایش علوم و تکنولوژی بذر فاقد ضريب است. این درس در آزمون کارشناسی ارشد سراسری سال 91 شامل 25 تست بوده است. دانشجویی که قصد پاسخگویی به سوالات این درس در کنکور کارشناسی ارشد را دارد، باید به بهترین نحو به مفاهیم این درس، مسلط باشد. مباحث امتحاني اين درس مروري بر مباحث آمار، طرح‌ها، مربع لاتين، مقايسات، آزمايشات و مفروضات تجزيه واريانس مي‌باشد كه در برخي از مباحث مانند مفروضات تجزيه واريانس مباحث آمار در سال‌هاي اخير سوالي طرح نشده است و در ساير مباحث پراكندگي سوالات به يك صورت بوده است. برای تسلط به مفاهیم این درس مطالعه کتابهای ذیل ضروری است:

1ـ مفاهیم آمار و احتمالات دکتر عبدالحمید رضایی 2ـ طرح های آزمایشی در علوم کشاورزی دکتر عبدالله بصیری

3ـ طرح و تحلیل آزمایش‌های کشاورزی دکتر محمدتقی آساد 4ـ طرح های آزمایش در کشاورزی دکتر مصطفی ولی زاده، دکتر محمد مقدم

5ـ طرح آزمایش در پژوهش‌های کشاورزی دکتر بهمن یزدی صمدی، دکتر عبدالمجید رضایی، دکتر مصطفی ولی زاده

 

« ژنتيك »

مفاهیم این درس در مقطع کارشناسی در درسی با عنوان ژنتیک ارايه می‌گردد. این درس از دروس نسبتا دشوار برای اکثر دانشجویان می‌باشد و درک عمیق از مفاهیم و مسائل این درس برای پاسخ به سوالات آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی دوره کارشناسی ارشد سازمان سنجش آموزش کشور رشته مهندسی کشاورزی ـ گرایش زراعت و اصلاح نباتات ضروری است. این درس تنها برای گرایش اصلاح نباتات دارای ضریب 3و برای سه گرایش دیگر فاقد ضریب است. این درس در آزمون سراسری سال 91 شامل 25 تست بوده است. مباحث اين درس شامل: ژنتيك مندلي و مقدمه، جنسيت، ميكروارگانيسم، كمي، جمعيت، ژن‌ها، تقسيمات سلولي، گامتوژنز، سيتوژنتيك و جهش و موتاسيون،‌وراثت سيتوپلاسمي و تغيير در ساختمان ژن‌ها مي‌باشد كه بيشترين توجه در سال گذشته مبحث وراثت سيتوپلاسمي بوده است و همچنين فصل‌هاي ژنتيك، ژنتيك مندلي و كمي 65% سوالات را به خود اختصاص داده است. دانشجویی که قصد پاسخگویی به سوالات این درس در کنکور کارشناسی ارشد را دارد، باید به بهترین نحو به مفاهیم این درس، مسلط باشد.برای تسلط به مفاهیم این درس مطالعه کتابهای ذیل ضروری است:

1ـ اصول و مباني ژنتیک بهمن یزدی صمدی 2ـ اصول و مسائل ژنتیک ویلیام استانسفیلد

3ـ ژنتیک از دیدگاه مولکولی(براون) 4ـ جزوات اساتید دانشگاه تهران، تبریز، اصفهان

5ـ مبانی ژنتیک حمدالله کاظمی اربط(جزوه)

 

« آمار و احتمالات»

مفاهیم این درس در مقطع کارشناسی در درسی با عنوان آمار و احتمالات ارايه می‌گردد. این درس از دروس نسبتا دشوار برای اکثر دانشجویان می‌باشد و درک عمیق از مفاهیم و مسائل این درس برای پاسخ به سوالات آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی دوره کارشناسی ارشد سازمان سنجش آموزش کشور رشته مهندسی کشاورزی ـ گرایش زراعت و اصلاح نباتات ضروری است. این درس تنها برای گرایش اصلاح نباتات دارای ضریب 2و برای سه گرایش دیگر فاقد ضریب است. این درس در آزمون سراسری سال 91 شامل 25 تست بوده است. مباحث اين درس شامل تعريف و اصطلاحات آمار، توزيع فراواني،‌ شاخص‌ها، احتمالات، توزيع احتمالي نرمال،‌تئوري‌هاي نمونه‌برداري، قضاوت‌هاي آماري، توزيع نمونه‌هاي كوچك و كاراسكور، رگرسيون و همبستگي مي‌باشد .دانشجویی که قصد پاسخگویی به سوالات این درس در کنکور کارشناسی ارشد را دارد، باید به بهترین نحو به مفاهیم این درس، مسلط باشد. برای تسلط به مفاهیم این درس مطالعه کتابهای ذیل ضروری است:

1ـ مفاهیم آمار و احتمالات تالیف دکتر عبدالمجید رضایی

2ـ مقدمه‌ای بر احتمالات و آمار تألیف آل.آلدر و ادوارد بی واسلر ترجمه دکتر عباسعلی زالی و دکتر جعفری شبستری

3ـ آمار و احتمالات کاربردی تألیف دکتر بهمن یزدی صمدی، دکتر پیغمبری و دکتر امیری ادغان

 

« اصلاح نباتات »

مفاهیم این درس در مقطع کارشناسی در درسی با عنوان اصول اصلاح نباتات ارايه می‌گردد. این درس از دروس دشوار برای اکثر دانشجویان می‌باشد و درک عمیق از مفاهیم و مسائل این درس برای پاسخ به سوالات آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی دوره کارشناسی ارشد سازمان سنجش آموزش کشور رشته مهندسی کشاورزی ـ گرایش زراعت و اصلاح نباتات ضروری است. این درس تنها برای گرایش اصلاح نباتات دارای ضریب 3 و برای سه گرایش دیگر فاقد ضریب است. این درس در آزمون سراسری سال 91 شامل 25 تست بوده است. مباحث اين درس شامل روش هاي توليدمثل، مكانيسم‌ها،‌ پلي پلوئيدي، روش‌هاي اصلاح گياهان،‌اينبرينگ، ژنتيك كمي، اصلاح گياهان زراعي، بازده و ذخاير ژنتيكي، اصلاح ارقام مهندسي ژنتيك، موتاسيون و اصلاح براي مقاومت آزمون‌ها مي‌باشد كه در سال گذشته توجه شاياني به بخش اصلاح گياهان زراعي دگرگشن و بازده ژنتيكي شده است و در برخي از مباحث هم مانند مكانيسم‌ها و يا موتاسيون سوالي مطرح نشده است. دانشجویی که قصد پاسخگویی به سوالات این درس در کنکور کارشناسی ارشد را دارد، باید به بهترین نحو به مفاهیم این درس، مسلط باشد.برای تسلط به مفاهیم این درس مطالعه کتابهای ذیل ضروری است:

1ـ اصول اصلاح نباتات دکتر محمد فارسی، عبدالرضا باقری 2ـ اصلاح نباتات دکتر بهمن اهدایی

3ـ اصلاح گياهان زراعي دكتر ارزاني

 

« فیزیولوژی گیاهان زراعی »

مفاهیم این درس در مقطع کارشناسی در درسی با عنوان فیزیولوژی گیاهان زراعی ارايه می‌گردد و از دروس بسیار مهم رشته مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات مي‌باشد. در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی دوره کارشناسی ارشد سازمان سنجش آموزش کشور رشته مهندسی کشاورزی ـ گرایش زراعت و اصلاح نباتات برای گرایش زراعت، علوم و تکنولوژی بذر و کشاورزی اکولوژیک دارای ضریب 3 و برای گرایش اصلاح نباتات فاقد ضریب می‌باشد. این درس در آزمون سراسری شامل 25 تست بوده است. مباحث اين درس شامل فتوسنتز و تنفس تثبيت توسط جوامع گياهي و انتقال و توزيع مواد فتوسنتزي تنظيم رشد گياه و جوانه زني بذور، نمو بذر، تكامل فردي ، تغذيه عناصر معدني و روابط آب مي‌باشد كه در سال گذشته بخش انتقال و توزيع مواد فتوسنتزي و تثبيت بيشترين سوالات را به خود اختصاص داده است. دانشجویی که قصد پاسخگویی به سوالات این درس در کنکور کارشناسی ارشد را دارد، باید به بهترین نحو به مفاهیم این سه درس، مسلط باشد. برای تسلط به مفاهیم این درس مطالعه کتابهای ذیل ضروری است:

1ـ فیزیولوژی گیاهان زراعی ترجمه دکتر غلام حسین سرمدنیا

2ـ فیزیولوژی عملکرد گیاهان زراعی عوض کوچکی

3ـ فیزیولوژی گیاهی تایزوزایگر

4ـ فیزیولوژی گیاهی (جلد اول) دکتر احمدی

 

« اکولوژی »

مفاهیم این درس در مقطع کارشناسی در درسی با عنوان اکولوژی ارايه می‌گردد و از دروس بسیار جذاب و ساده رشته مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات می‌باشد. مطالعه دقیق این درس در ارتقاء رتبه داوطلبین بسیار موثر می‌باشد. در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی دوره کارشناسی ارشد سازمان سنجش آموزش کشور رشته مهندسی کشاورزی ـ گرایش زراعت و اصلاح نباتات برای گرایش زراعت، علوم و تکنولوژی بذر دارای ضریب 2 و کشاورزی اکولوژیک دارای ضریب 3 و برای گرایش اصلاح نباتات فاقد ضریب می‌باشد. این درس در آزمون سراسری سال 91 شامل 25 تست بوده است. مباحث اين درس در دانشگاه سراسري شامل اكوسيستم، سيستم‌هاي اكولوژي، جمعيت و جامعه و روابط متقابل موجودات زنده، تأثير عوامل اكولوژيكي بر رشد موجودات زنده، اكولوژي محيط‌هاي مختلف . دانشجویی که قصد پاسخگویی به سوالات این درس در کنکور کارشناسی ارشد را دارد، باید به بهترین نحو به مفاهیم این سه درس، مسلط باشد. برای تسلط به مفاهیم این درس مطالعه کتابهای ذیل ضروری است:

1ـ اکولوژی عمومی دکتر اردکانی، دکتر عوض کوچکی

2ـ مبانی اکولوژی دکتر اردکانی، دکتر عوض کوچکی

3ـ اكولوژي دكتر باقري

 

« خاکشناسی »

مفاهیم این درس در مقطع کارشناسی در درسی با عنوان خاکشناسی ارايه می‌گردد و از دروس بسیار مهم و ساده رشته مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات می‌باشد. در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی دوره کارشناسی ارشد سازمان سنجش آموزش کشور رشته مهندسی کشاورزی ـ گرایش زراعت و اصلاح نباتات برای گرایش زراعت ضریب 1، کشاورزی اکولوژیک دارای ضریب 2 و برای گرایش اصلاح نباتات و علوم و تکنولوژی بذر فاقد ضریب می‌باشد. این درس در آزمون سراسری سال 91 شامل 25 تست بوده است. مباحث اين درس شامل مفاهيم خاك،‌ خواص فيزيكي و مواد آلي و مينرالوژي خاك و حاصلخيزي و اكولوژي، شيمي و مديريت آب و خاك مي‌باشد. دانشجویی که قصد پاسخگویی به سوالات این درس در کنکور کارشناسی ارشد را دارد، باید به بهترین نحو به مفاهیم این سه درس، مسلط باشد. برای تسلط به مفاهیم این درس مطالعه کتابهای ذیل ضروری است:

1ـ خاکشناسی عمومی دکتر شهلا محمودی

2ـ مبانی خاکشناسی دکتر الیاس آذر

 

 

« بيوشيمي »

مفاهیم این درس در مقطع کارشناسی در درسی با عنوان بیوشیمی ارايه می‌گردد و از دروس نسبتاً دشوار رشته مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات می‌باشد. در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی دوره کارشناسی ارشد سازمان سنجش آموزش کشور رشته مهندسی کشاورزی ـ گرایش زراعت و اصلاح نباتات برای گرایش علوم و تکنولوژی بذر دارای ضریب 2 و برای سایر گرایشها فاقد ضریب می‌باشد. این درس در آزمون کارشناسی ارشد سال 91 شامل 25 تست بوده است. مباحث اين درس شامل كربوهيدرات‌ها،‌ويتامين‌ها، پروتئين‌ها و اسيدهاي آمينه، ليپيدها، آنزيم‌ها، موادمعدني، اسيدنوكلئيك، راه‌هاي متابوليسم واسطه‌اي و بيوانرژتيك و اكسيداسيون بيولوژيك مي‌باشد كه در دو سال گذشته توجه زيادي به بخش آنزيم‌ها، ليپيدها و پروتئين‌هاي و اسيد آمينه شده است. دانشجویی که قصد پاسخگویی به سوالات این درس در کنکور کارشناسی ارشد را دارد، باید به بهترین نحو به مفاهیم این سه درس، مسلط باشد.برای تسلط به مفاهیم این درس مطالعه کتابهای ذیل ضروری است:

1ـ بیوشیمی عمومی برای دانشجویان پزشکی، دکتر پرویز شهبازی، دکتر ناصر ملک نیا

2ـ چکیده بیوشیمی دکتر پروین پاسالار

3ـ بیوشیمی هارپر

4ـ جزوه‌ي بيوشيمي باقري – دانشگاه شيراز

 

« كنترل و گواهي بذر »

مفاهیم این درس در مقطع کارشناسی در دروسی با عنوان تکنولوژی بذر، مواد تنظیم کننده رشد گیاهی و فیزیولوژی گیاهان زراعی ارايه می‌گردد و از دروس نسبتا ساده و جذاب رشته مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات می‌باشد. در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی دوره کارشناسی ارشد سازمان سنجش آموزش کشور رشته مهندسی کشاورزی ـ گرایش زراعت و اصلاح نباتات برای گرایش علوم و تکنولوژی بذر دارای ضریب 2 و برای سایر گرایشها فاقد ضریب می‌باشد. این درس در آزمون سراسری سال 91 شامل 25 تست بوده است. مباحث اين درس شامل آزمون‌ها، رطوبت‌ها، بازرسي مزرعه، برچسب زني، ايزولاسيون مواد شيميايي، سازمان‌ها، كمون و شيمي بذر،‌انبارداري و زوال بذر، بوجاري، حمل و نقل، ضدعفوني كردن بذر مي‌باشد .دانشجویی که قصد پاسخگویی به سوالات این درس در کنکور کارشناسی ارشد را دارد، باید به بهترین نحو به مفاهیم این سه درس، مسلط باشد.برای تسلط به مفاهیم این درس مطالعه کتابهای ذیل ضروری است:

1ـ علوم و تکنولوژی بذر ترجمه افشین سلطانی، بهنام کامکار، فرشید اکرم قادری

2ـ فیزیولوژی گیاهان زراعی ترجمه عوض کوچکی، غلامحسین سرمدنیا

3ـ فیزیولوژی بذر ترجمه حمید رحیمیان، محمود خسروی

4ـ مواد تنظیم کننده رشد گیاهی ترجمه قدرت الله فتحی، بهروز اسماعیل پور

 

« اصول مبارزه با آفات و بيماري‌هاي گياهي و علف‌هاي هرز »

مفاهیم این درس در مقطع کارشناسی در دروسی با عناوین علفهای هرز، بیماریهای گیاهی ارايه می‌گردد و از دروس نسبتا دشوار رشته مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات می باشد. در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی دوره کارشناسی ارشد سازمان سنجش آموزش کشور رشته مهندسی کشاورزی ـ گرایش زراعت و اصلاح نباتات برای گرایش کشاورزی اکولوژیک دارای ضریب 2 و برای سایر گرایش‌ها فاقد ضریب می‌باشد. این درس در آزمون سراسری سال 91 شامل 25 تست بوده است. مباحث اين درس آفات گياهان زراعي و دشمنان طبيعي، انواع حشره‌كش‌ها، سم‌شناسي، علف‌هاي هرز و كنترل بيولوژيكي آفات، انواع كنترل‌ها و بيماري‌هاي گياهي و ويروسي مي‌باشد. دانشجویی که قصد پاسخگویی به سوالات این درس در کنکور کارشناسی ارشد را دارد، باید به بهترین نحو به مفاهیم این سه درس، مسلط باشد.برای تسلط به مفاهیم این درس مطالعه کتابهای ذیل ضروری است:

1ـ کتاب اصول مبارزه با آفات و بیماریهای گیاهی تألیف دکتر محمد خانجانی، جعفر خلقانی و محمد جواد سلیمانی پری

2ـ جزوه اصول مبارزه با آفات دکتر غلامرضا رسولیان

3ـ کتاب اصول مبارزه با بیماریهای گیاهی تألیف دکتر علی آهومنش

4ـ کتاب مدیریت علمی علفهای هرز ترجمه و تدوین دکتر محمدحسن راشد محصل و کاظم وفابخش

5ـ جزوه علفهای هرز دکتر محمدحسن راشد

ضرایب و گرایش های مجموعه مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات (دانشگاه سراسری)

نام درس

ضريب درس در كنكور

اصلاح نباتات

زراعت

علوم و تكنولوژي بذر

كشاورزي اكولوژيك «اگرواكولوژي»

زبان عمومي و تخصصي

2

2

2

2

زراعت

2

4

3

3

طرح آزمايش‌هاي كشاورزي

2

2

0

2

ژنتيك

3

0

0

0

آمار و احتمالات

2

0

0

0

اصلاح نباتات

3

0

0

0

فيزيولوژي گياهان زراعي

0

3

3

3

اكولوژي

0

2

2

3

خاك‌شناسي

0

1

 

2

بيوشيمي

0

0

2

0

كنترل و گواهي بذر

0

0

2

0

اصول مبارزه با آفات و بيماري‌هاي گياهي و علف‌هاي هرز

0

0

0

2

نام دروس و ضرایب کارشناسی ارشد زراعت و اصلاح نباتات (ویژه دانشگاه آزاد)

رديف

نام درس

ضريب درس در كنكور

علوم و تكنولوژي بذر

اصلاح نباتات

زراعت

1

زبان تخصصي انگليسي

2

2

2

2

زراعت

3

3

3

3

آمار و طرح آزمايش‌هاي كشاورزي

2

3

3

4

اصلاح نباتات و ژنتيك عمومي

1

3

1

5

اكوفيزيولوژي گياهان زراعي

3

3

3

6

خاك‌شناسي

1

1

2

7

كنترل و گواهي بذر

2

2

2

8

اصول مبارزه با آفات و بيماري‌هاي گياهي و علف‌هاي هرز

2

2

2

  منبع:http://www.modaresanesharif.ac.ir/

ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

RssFeed

-->