بانك اطلاعات عناوين پايان نامه و پژوهش معرفي پايگاه هاي اطلاعات علمي بخش خدمات وب و seo بخش دانلود رايگان بخش دانلود پروپوزال بخش معرفي دانشگاههاي خارجي و شرايط تحصيل و بورس آنها

 

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: منابع آزمون كارشناسي ارشد رشته هاي علوم انساني( سراسري و آزاد)
تعداد بازدید: 2404
چاپ
 

گرایش های رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد:

این رشته داراي گرايش‌هاي زير مي‌باشد:

1ـ حقوق خصوصي

2ـ حقوق بين‌الملل

3ـ حقوق جزا و جرم‌شناسي

4ـ حقوق عمومي

5ـ حقوق بشر

6ـ حقوق مالكيت فكري

7ـ حقوق محيط زيست

8ـ حقوق اقتصادي

9ـ حقوق تجارت بين‌الملل

10ـ معارف اسلامي و حقوق (حقوق خانواده)

11ـ حقوق ارتباطات

12ـ حقوق تجاري اقتصادي بين‌المللي

كه به ترتيب سه گرايش 1-حقوق خصوصي، 2-حقوق بين‌الملل ، 3-حقوق جزا و جرم‌شناسي، طرفداران بيشتري دارند و به همين نسبت ظرفيت پذيرش نيز بيشتر است.

 

موقعیت شغلی فارغ التحصیلان رشته حقوق

در گذشته فارغ‌التحصيلان رشته حقوق حتي با مدرك كارشناسي هم امكان وارد شدن به بازار كار را داشتند اما در حال حاضر با توجه به تعداد فارغ‌التحصيلان اين رشته در مقطع كارشناسي ارشد جستجوي كار دلخواه با مدرك كارشناسي قدري سخت‌تر شده است. زمينه‌هاي شغلي كه داوطلبان كارشناسي ارشد رشته حقوق مي‌توانند پس از فارغ‌التحصيلي و گذراندن دوره كارآموزي و آزمون‌هاي مرتبط جذب آن شوند. از جمله قضاوت، وكالت، تأسيس دفتر اسناد رسمي و دفتر ازدواج و طلاق مي‌باشد

دروس تخصصی گرایش حقوق خصوصی در کارشناسی ارشد

این گرایش بیشتر روابط حقوقی بین افراد را بررسی می‌کند و به نوعی مادر گرایش‌های حقوق محسوب می‌شود. داوطلبان آزمون کارشناسی  ارشد برای آزمون این گرایش باید پنج عنوان درسی را مطالعه کنند، که به شرح زیر می‌باشد:

 

« متون حقوق به زبان خارجی (انگلیسی و فرانسه)  »

تعداد سئوالات این درس در آزمون 30 سئوال می‌باشد. همان‌طور که از نام درس پیداست، تعدادی از سئوالات این درس زبان عمومی و تعدادی از آن‌ها نیز مربوط به اصطلاحات و متون تخصصی رشته حقوق می‌باشد. بدون تردید اگر دانشجویان در درس زبان حداقل‌هایی را داشته باشند مطالعه و سرمایه‌گذاری در این درس می‌تواند منطقی باشد. معمولاً منبع درس زبان تخصصی در اکثر رشته‌ها در دانشگاه‌های مختلف فرق می‌کند و اساتید این درس به صورت سلیقه‌ای منابع و یا جزوات مورد نظر خود را به دانشجویان معرفی می‌کنند.

« حقوق مدنی »

ضریب این درس در آزمون دانشگاه دولتی (3) می‌باشد و به همین لحاظ مهم‌ترین درس برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد حقوق گرایش حقوق خصوصی می‌باشد، تعداد سئوالات آن در آزمون 20 تا می‌باشد، برای تسلط کامل بر این درس باید زمان بسیاری صرف کرد، منابع مهم این درس کتاب‌های حقوق دکتر کاتوزیان می‌باشد که از آن جمله می‌توان به کتاب‌های 1ـ اموال و مالکیت، 2ـ اعمال و وقایع حقوقی، 3ـ درس‌هایی از عقود معین 4ـ شفعه، وصیت وارث و دیگر کتب این استاد مسلم حقوق ایران در این زمینه اشاره کرد، البته کتاب‌های حقوق مدنی و حقوق خانواده تألیف دکتر سید حسین امامی و کتاب اشخاص و محجورین دکتر صفایی و قاسم‌زاده از دیگر منابع درس حقوق مدنی در آزمون کارشناسی ارشد می‌باشند.

« حقوق تجارت »

ضریب این درس در آزمون ارشد گرایش حقوق خصوصی (1) و تعداد سئوالات آن 15 سئوال می‌باشد. مطالب آن مربوط به تعاریف و قوانین تجارت می‌باشد. از منابع مهم این درس می‌توان به کتاب‌های کلیات معاملات تجاری (تألیف دکتر اسکینی)، کتاب حقوق تجارت تألیف دکتر عرفانی، کتاب‌های شرکت‌های تجاری، حقوق تجارت، برات سفته، حقوق تجارت ورشکستگی و امور تصفیه، حقوق تجارت (شرکت‌های تجاری، اسناد تجاری، شرکت‌ها جلد اول و دوم همگی تألیف دکتر اسکینی می‌باشند، پراکندگی و حجم مطالب این درس مانند درس حقوق مدنی نیست و به دلیل نوع مطالب آن (جذابیت و سادگی) داوطلبان ارشد می‌توانند راحت‌تر با این درس ارتباط برقرار کنند، به همین دلیل کسب درصد مناسب در این درس جزء شروط لازم برای موفقیت در آزمون ارشد سراسری می‌باشد.

 

« آئین دادرسی مدنی  »

تعداد سئوالات این درس در آزمون 15 سئوال و ضریب آن برای گرایش حقوق خصوصی (1) می‌باشد. در این درس مطالبی نظیر شرایط اقامه و انواع آن، صلاحیت و حدود اختیارات مراجع قانونی، انواع موضوعات راجع به دادخواست احکام و قرارها، شرایط شکایت از آرا، رد دادرسی، دستور موقت، تأمین خواسته، قانون اجرای احکام مدنی و دیگر موضوعات مربوطه بررسی می‌شوند، به لحاظ سختی و آسانی این درس را می‌توان آسانتر از حقوق مدنی و سخت‌تر از حقوق تجارت دانست. منابع مهم این درس برای آزمون کارشناسی ارشد حقوق کتاب‌های آئین دادرسی مدنی جلد اول، جلد دوم و سوم (دوره پیشرفته) کلیه مباحث آئین دادرسی مدنی همگی تألیف دکتر شمس و همچنین قوانین موجود در مورد شورای حل اختلاف و نحوه اجرای محکومیت‌های مالی، قانون اجرای احکام مدنی و قوانین دیوان عدالت اداری می‌باشند و به لحاظ تغییرات جزئی در برخی قوانین لازم است، قوانین با آخرین تغییرات مورد مطالعه قرار گیرند.

« متون فقه »

تعداد سئوالات این درس در آزمون 20 سئوال و ضریب آن در آزمون دانشگاه دولتی (1) می‌باشد. از منابع مهم این درس کتاب‌های لمعة الدمشقیه و شرح لمعه ترجمه دکتر علی شیروانی، مباحث حقوقی شرح لمعة تألیف دکتر اسداله لطفی و تحریر‌الروضه به همراه ترجمه فقه استدلالی سید مهدی دادمرزی می‌باشند. بدی آن سنگین بودن فهم و بالا بودن حجم مطالب آن است. در کل داوطلبان آزمون حقوق اگر کمی با دقت و با صرف وقت زیاد و تمرکز این درس را مطالعه کنند، می‌توانند در این درس موفقیت لازم را کسب کنند، ولی این درس از دروسی است که تفاوت درصد بین داوطلبان در آن زیاد است و بعضی از داوطلبان در آن احساس ضعف می‌کنند. 

دروس تخصصی گرایش حقوق جزا و جرم شناسی در آزمون کارشناسی ارشد

حقوق جزا علمي است كه در آن نوع جرايم و مجازات‌هاي افراد خاطي مشخص مي‌شود. داوطلبان آزمون ارشددر اين گرايش نيز بايد
5 عنوان درسي را مطالعه كنند، كه دو درس متون حقوقي و متون فقه با گرايش حقوق خصوصي مشترك مي‌باشد.

 

« متون حقوق به زبان خارجي (انگليسي و فرانسه)  »

تعداد سئوالات اين درس در آزمون 30 سئوال مي‌باشد. همان‌طور كه از نام درس پيداست، تعدادي از سئوالات اين درس زبان عمومي و تعدادي از آن‌ها نيز مربوط به اصطلاحات و متون تخصصي رشته حقوق مي‌باشد. بدون ترديد اگر دانشجويان در درس زبان حداقل‌هايي را داشته باشند مطالعه و سرمايه‌گذاري در اين درس مي‌تواند منطقي باشد. معمولاً منبع درس زبان تخصصي در اكثر رشته‌ها در دانشگاه‌هاي مختلف فرق مي‌كند و اساتيد اين درس به صورت سليقه‌اي منابع و يا جزوات مورد نظر خود را به دانشجويان معرفي مي‌كنند.

« متون فقه »

تعداد سئوالات اين درس در آزمون 20 سئوال و ضريب آن در دانشگاه دولتي (1) مي‌باشد. از منابع مهم اين درس كتاب‌هاي لمعة دمشقيه و شرح لمعه ترجمه دكتر علي شيرواني، مباحث حقوقي شرح لمعه تأليف دكتر اسداله لطفي و تحرير‌الروضه به همراه ترجمه فقه استدلالي سيد مهدي دادمرزي مي‌باشند. بدي آن سنگين بودن فهم و بالا بودن حجم مطالب آن است. در كل داوطلبان آزمون حقوق اگر كمي با دقت و با صرف وقت زياد و تمركز اين درس را مطالعه كنند، مي‌توانند در اين درس موفقيت لازم را كسب كنند، ولي اين درس از دروسي است كه تفاوت درصد بين داوطلبان در آزمون زياد است و بعضي از داوطلبان در آن احساس ضعف مي‌كنند،

« حقوق جزاي عمومي  »

ضريب اين درس در آزمون (2) و تعداد سئوالات آن 15 تا مي‌باشد. اين درس در واقع كليه‌ي قواعد و جرايم و مجازات‌هاي مشخص شده در قانون را بررسي مي‌كند. تمامي داوطلبان کارشناسی ارشد حقوق مي‌دانند در اين درس كتاب‌هاي آقاي دكتر نوربها منبع اصلي مي‌باشد. كتاب‌هايي نظير حقوق جزاي عمومي 1، 2و3، در زمينه حقوق جزاي عمومي از جمله اين كتاب‌ها مي‌باشد. دو كتاب مبحث مكاتب از حقوق جزاي عمومي جلد اول و كتاب حقوق جزاي عمومي تأليف دكتر محمدعلي اردبيلي و همچنين «محشاي قانون مجازات اسلامي» تأليف دكتر گلدوزيان از ديگر منابع اين درس محسوب مي‌شوند. مباحث اين درس برای آزمون ارشد سراسرای از حيث جذابيت و در ذهن ماندن خيلي بهتر از دو درس متون حقوق و متون فقه مي‌باشد، اما با توجه به سئوالات آزمون های سال‌هاي اخير دقت نظر و دسته‌بندي مناسب مطالب در ضمن مطالعه‌ي اين درس از الزامات تسلط بر اين درس است.

« حقوق جزاي اختصاصي »

اين درس به طور خاص جرايم و شرايط اختصاصي حاكم بر جرايم را بررسي مي‌كند. ضريب اين درس در آزمون 2 و تعداد سئوالات آن (20) سئوال مي‌باشد، در دانشگاه‌هاي مختلف منابع زير به عنوان مرجع تدريس مي‌شود:

1. حقوق جزاي اختصاصي 1 (جرايم عليه اشخاص) تأليف دكتر آقايي‌نيا
2. حقوق جزاي اختصاصي 2 (جرايم عليه اموال و مالكيت) تأليف دكتر حسين ميرمحمد صادقي
3. حقوق جزاي اختصاصي 3 (جرايم عليه آسايش و امنيت) تأليف دكتر حسين ميرمحمد صادقي
4. مباحث حدود و ديات از كتاب محشاي قانون مجازات اسلامي تأليف دكتر گلدوزيان
5. حقوق جزاي اختصاصي 2 (جرايم عليه اموال و مالكيت) تأليف دكتر جعفر حبيب‌زاده

برای آزمون کارشناسی ارشد تمامي منابع فوق كتاب‌هاي كاملي هستند، تمام آن‌ها در ارايه قوانين و مفاهيم كلي موفق بوده‌اند. اما در كارشناسي ارشد، غالب سئوالات به صورت مثال‌ها، اتفاق‌هاي شهودي و سئوالاتي است كه شخص خواننده بايد بررسي كند و ببيند كه در اين تست‌ها با توجه به قوانين پاسخ صحيح كدام است، به همين دليل لازم است داوطلب تعداد زيادي تست و مثال را قبل از آزمون خوانده باشد .

« آئين دادرسي كيفري »

اين درس دقيقاً كليه‌ي قوانين و تشريفات مربوط به زمان وقوع جرم تا زمان صدور حكم را مورد مطالعه قرار مي‌دهد. تعداد سئوالات اين درس در آزمون (15) سئوال و ضريب آن در آزمون دولتي كارشناسي ارشد (2) مي‌باشد منابع مهم اين درس در دانشگاه‌هاي مختلف كتاب‌هاي آئين دادرسي كيفري (1و2) تأليف دكتر محمد آشوري، آئين دادرسي كيفري تأليف سيد احمد باختر، كتاب محشاي قانون تشكيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب تأليف سيد احمد باختر مي‌باشند. در اين درس معمولاً داوطلبان گرايش حقوق جزا، درصد كمتري نسبت به دو درس حقوق جزاي عمومي و حقوق جزاي اختصاصي كسب مي‌كنند و دليل آن شرايط شكلي اين درس و بالا بودن و پراكنده بودن و فرّار بودن مطالب آن مي‌باشد. 

دروس تخصصی گرایش حقوق بین الملل در کارشناسی ارشد

حقوق بین‌الملل، روابط حقوقی بین دولت‌ها و یا سازمان‌های بین‌المللی و در بعضی مسائل اشخاص حقیقی را بررسی می‌کند. داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد برای آزمون این گرایش نیز باید 5 عنوان درسی را مطالعه کنند که به شریح زیر می‌باشد.

« متون حقوق به زبان خارجی (انگلیسی و فرانسه)  »

ضریب این درس برای گرایش حقوق بین‌الملل (2) و تعداد سئوالات این درس در آزمون 30 سئوال می‌باشد. همان‌طور که از نام درس پیداست، تعدادی از سئوالات این درس زبان عمومی و تعدادی از آن‌ها نیز مربوط به اصطلاحات و متون تخصصی رشته حقوق می‌باشد. بدون تردید اگر دانشجویان در درس زبان حداقل‌هایی را داشته باشند مطالعه و سرمایه‌گذاری در این درس می‌تواند بسیار مفید باشد. البته با توجه به ضریب (2) در این گرایش زبان یکی از دروس اصلی این گرایش است.

« حقوق بین‌المللی عمومی  »

تعداد سئوالات این درس در آزمون 20 سئوال و ضریب آن در آزمون دانشگاه دولتی (2) می‌باشد. در کنار درس متون حقوقی مهم‌ترین درس این گرایش حقوق بین الملل می‌باشد. در درس متون حقوقی که امکان کسب درصد بالا خیلی امکان‌پذیر نیست، به همین دلیل کلیدی‌ترین درس برای موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد گرایش حقوق بین‌الملل، درس حقوق بین‌الملل عمومی است منابع مهم این درس در دانشگاه‌های مختلف کتاب‌های حقوق بین‌الملل عمومی تألیف دکتر محمدرضا ضیایی بیگدلی، کتاب بایسته‌های حقوق بین‌الملل عمومی و کتاب حقوق سازمان‌های بین‌المللی هر دو تألیف دکتر رضا موسی‌زاده می‌باشند. مطالعه جزوات دکتر ابراهیم بیگ‌زاده استاد دانشگاه شهید بهشتی، عهدنامه وین 1969 و همچنین منشور سازمان ملل متحد، اعلامیه جهانی حقوق بشر ـ اساسنامه دیوان بین‌الملل دادگستری برای تسلط کامل بر این درس می‌تواند مفید باشد.

« حقوق اساسی »

ضریب این درس در آزمون ارشد دانشگاه دولتی (1) و تعداد سئوالات آن 15 سئوال می‌باشد. منابع مختلفی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود. کتاب حقوق اساسی (دوجلدی) تألیف دکتر سیدمحمد هاشمی، بایسته‌های حقوق اساسی تألیف دکتر ابوالفضل قاضی، حقوق اساسی تألیف دکتر خسروی از جمله این کتاب‌ها می‌باشند. با توجه به منابع محدود این درس و کم بودن حجم مطالب معمولاً داوطلبان قادر به کسب درصد مناسب در این درس می‌باشند. انتشارات مدرسان شریف در این درس کتاب حقوق اساسی را به چاپ رسانده است.

« حقوق مدنی (تعهدات)

ضریب این درس در آزمون دانشگاه دولتی (1) و تعداد سئوالات آن برای گرایش حقوق بین‌‌الملل 15 سئوال می‌باشد. این درس به نوعی زیر مجموعه‌ای از درس حقوق مدنی محسوب می‌شود و به تبع این موضوع کتاب‌های دکتر ناصر کاتوزیان (اعمال حقوقی، وقایع حقوقی و قانون مدنی) در اکثر دانشگاه‌ها برای آموزش این درس مورد استفاده قرار می‌گیرد. کتاب قانون مسئولیت مدنی تألیف جهانگیر منصور و جزوات دکتر درودیان برای دروس حقوق مدنی 3 و 4 در دانشگاه تهران از منابع دیگر این درس می‌باشد. با توجه به پیچیدگی نسبی مفاهیم این درس، لازم است دانشجویان با تمرکز و دقت مطالب آن را فرا بگیرند. مشکلی که در مطالعه کتب منبع برای این درس وجود دارد، تکرار بعضی از موضوعات در چند کتاب می‌باشد که این موضوع باعث سردرگمی خواننده می‌شود.

« حقوق بین‌المللی خصوصی »

تعداد سئوالات این درس در آزمون کاشناسی ارشد دانشگاه دولتی 15 سئوال و ضریب آن (1) می‌باشد منابع مهم این درس در دانشگاه‌های مختلف کتاب‌های حقوق بین‌الملل خصوصی دکتر نجادعلی الماسی، حقوق بین‌الملل خصوصی دکتر محمد نصیری، قانون مدنی (بخش اشخاص تابعیت، اقامتگاه) تألیف جهانگیر منصور و بایسته‌های حقوق بین‌الملل خصوصی تألیف دکتر محمود سلجوقی می‌باشند. این درس از جمله دروس سخت داوطلبان آزمون  کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل می‌باشد و فقط با مطالعه دقیق آن می‌توان درصد خوبی در آزمون کسب کرد. کسب درصد 90 و یا حتی 100 در این درس از سوی رتبه‌های تک رقمی موسسه دیده شده است.

ضرایب و گرایش های مجموعه حقوق (دانشگاه سراسری)

رديف

نام درس

ضريب درس در كنكور

حقوق خصوصي

حقوق بين‌الملل

حقوق جزا و جرم‌شناسي

1

زبان تخصصي

1

2

1

2

حقوق مدني

3

0

0

3

حقوق تجارت

1

0

0

4

آيين دادرسي مدني

1

0

0

5

متون فقه

1

0

1

6

حقوق جزاي عمومي

0

0

2

7

حقوق جزاي اختصاصي

0

0

2

8

حقوق بين‌الملل عمومي

0

2

0

9

حقوق اداري

0

0

0

10

حقوق اساسي

0

1

0

11

حقوق مدني (تعهدات)

0

1

0

12

حقوق بين‌الملل خصوصي

0

1

0

13

آيين دادرسي كيفري

0

0

2

14

حقوق جزا و آيين دادرسي كيفري

0

0

0

15

سازمان‌هاي بين‌المللي

0

0

0

16

اصول فقه

0

0

0

17

حقوق مدني (اشخاص تا وصيت و ارث)

0

0

0

18

آيين دادرسي مدني (دعاوي خانوادگي)

0

0

0

19

حقوق ارتباطات

0

0

0

 

رديف

نام درس

ضريب درس در كنكور

حقوق عمومي

حقوق بشر

حقوق مالكيت فكري

1

زبان تخصصي

1

2

3

2

حقوق مدني

0

0

3

3

حقوق تجارت

0

0

2

4

آيين دادرسي مدني

0

0

0

5

متون فقه

1

0

1

6

حقوق جزاي عمومي

0

0

0

7

حقوق جزاي اختصاصي

0

0

0

8

حقوق بين‌الملل عمومي

1

2

0

9

حقوق اداري

2

0

0

10

حقوق اساسي

2

3

0

11

حقوق مدني (تعهدات)

0

1

0

12

حقوق بين‌الملل خصوصي

0

0

0

13

آيين دادرسي كيفري

0

0

0

14

حقوق جزا و آيين دادرسي كيفري

0

1

0

15

سازمان‌هاي بين‌المللي

0

2

0

16

اصول فقه

0

0

0

17

حقوق مدني (اشخاص تا وصيت و ارث)

0

0

0

18

آيين دادرسي مدني (دعاوي خانوادگي)

0

0

0

19

حقوق ارتباطات

0

0

0

 

رديف

نام درس

ضريب درس در كنكور

حقوق محيط زيست

حقوق اقتصادي

حقوق تجارت بين‌الملل

1

زبان تخصصي

3

1

2

2

حقوق مدني

0

3

2

3

حقوق تجارت

0

1

1

4

آيين دادرسي مدني

0

1

0

5

متون فقه

0

1

0

6

حقوق جزاي عمومي

0

0

0

7

حقوق جزاي اختصاصي

2

0

0

8

حقوق بين‌الملل عمومي

2

0

1

9

حقوق اداري

2

0

0

10

حقوق اساسي

0

0

0

11

حقوق مدني (تعهدات)

0

0

0

12

حقوق بين‌الملل خصوصي

0

0

1

13

آيين دادرسي كيفري

0

0

0

14

حقوق جزا و آيين دادرسي كيفري

0

0

0

15

سازمان‌هاي بين‌المللي

0

0

0

16

اصول فقه

0

0

0

17

حقوق مدني (اشخاص تا وصيت و ارث)

0

0

0

18

آيين دادرسي مدني (دعاوي خانوادگي)

0

0

0

19

حقوق ارتباطات

0

0

0

 

رديف

نام درس

ضريب درس در كنكور

معارف اسلامي و حقوقي

حقوق ارتباطات

حقوق تجارت اقتصادي بين‌المللي

1

زبان تخصصي

2

2

3

2

حقوق مدني

0

0

0

3

حقوق تجارت

0

0

3

4

آيين دادرسي مدني

0

0

0

5

متون فقه

3

0

1

6

حقوق جزاي عمومي

0

0

0

7

حقوق جزاي اختصاصي

0

0

0

8

حقوق بين‌الملل عمومي

0

2

0

9

حقوق اداري

0

0

0

10

حقوق اساسي

0

3

0

11

حقوق مدني (تعهدات)

0

2

3

12

حقوق بين‌الملل خصوصي

0

0

2

13

آيين دادرسي كيفري

0

0

0

14

حقوق جزا و آيين دادرسي كيفري

2

2

0

15

سازمان‌هاي بين‌المللي

0

0

0

16

اصول فقه

2

0

0

17

حقوق مدني (اشخاص تا وصيت و ارث)

3

0

0

18

آيين دادرسي مدني (دعاوي خانوادگي)

2

0

0

19

حقوق ارتباطات

0

3

0

 نام دروس و ضرایب کارشناسی ارشد مجموعه حقوق (ویژه دانشگاه آزاد)

مجموعه حقوق در دانشگاه آزاد دارای گرایش های زیر است:

1- حقوق بین الملل

2- حقوق جزا و جرم شناسی

3- حقوق خصوصی

4- حقوق عمومی

5- علوم اسلامی - حقوق خصوصی

6- حقوق تجارت بین الملل

7- علوم اسلامی - علوم جزایی و جرم شناسی

8- حقوق ثبت اسناد و املاک

9- علوم اسلامی - حقوق بین الملل

 

نام دروس و ضرایب مجموعه حقوق در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد:

 

نام درس

ضريب درس در كنكور

حقوق بين‌الملل

حقوق جزا و جرم‌شناسي

حقوق خصوصي

حقوق عمومي

زبان تخصصي

2

1

1

1

حقوق مدني

صفر

صفر

3

صفر

حقوق تجارت

صفر

صفر

1

صفر

آيين دادرسي مدني

صفر

صفر

1

صفر

متون فقه

صفر

1

1

صفر

حقوق جزاي عمومي

صفر

2

صفر

صفر

حقوق جزاي اختصاصي

صفر

2

صفر

صفر

حقوق بين‌الملل عمومي

2

صفر

صفر

1

حقوق اداري

صفر

صفر

صفر

2

حقوق اساسي

1

صفر

صفر

2

حقوق مدني (تعهدات)

صفر

صفر

صفر

1

حقوق بين‌الملل خصوصي

1

صفر

صفر

صفر

آيين دادرسي كيفري

صفر

2

صفر

صفر

اصول فقه

صفر

صفر

صفر

صفر

متون تخصصي عربي

صفر

صفر

صفر

صفر

حقوق ثبت اسناد و املاک

صفر

صفر

صفر

صفر

 

 

نام درس

ضريب درس در كنكور

علوم اسلامي ـ حقوق خصوصي

حقوق تجارت بين‌الملل

علوم اسلامي ـ علوم جزائي و جرم‌شناسي

زبان تخصصي

1

2

1

حقوق مدني

2

2

صفر

حقوق تجارت

صفر

2

صفر

آيين دادرسي مدني

صفر

صفر

صفر

متون فقه

2

صفر

1

حقوق جزاي عمومي

صفر

صفر

2

حقوق جزاي اختصاصي

صفر

صفر

2

حقوق بين‌الملل عمومي

صفر

1

صفر

حقوق اداري

صفر

صفر

صفر

حقوق اساسي

صفر

صفر

صفر

حقوق مدني (تعهدات)

صفر

صفر

صفر

حقوق بين‌الملل خصوصي

صفر

1

صفر

آيين دادرسي كيفري

صفر

صفر

2

اصول فقه

1

صفر

صفر

متون تخصصي عربي

1

صفر

صفر

حقوق ثبت اسناد و املاک

صفر

صفر

صفر

 

 

نام درس

ضريب درس در كنكور

حقوق ثبت اسناد و املاک

علوم اسلامی - حقوق بین الملل

زبان تخصصي

2

2

حقوق مدني

3

صفر

حقوق تجارت

1

صفر

آيين دادرسي مدني

صفر

صفر

متون فقه

2

صفر

حقوق جزاي عمومي

صفر

صفر

حقوق جزاي اختصاصي

1

صفر

حقوق بين‌الملل عمومي

صفر

2

حقوق اداري

صفر

صفر

حقوق اساسي

صفر

1

حقوق مدني (تعهدات)

صفر

صفر

حقوق بين‌الملل خصوصي

صفر

1

آيين دادرسي كيفري

صفر

صفر

اصول فقه

صفر

صفر

متون تخصصي عربي

صفر

1

حقوق ثبت اسناد و املاک

3

0

منبع:http://www.modaresanesharif.ac.ir/

ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

RssFeed

-->