مهارتهاي پايان نامه نويسي

دانلود فرم ‍پروپوزال دانشگاهها

 

 iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: علمي و پژوهشي
تعداد بازدید: 18753
چاپ

   SASمخفف Statistical Analysis System ، يك نرم افزار پر قدرت آماري است. اين نرم افزار آماري بيشتر روشهاي رايج آماري را پوشش مي دهد و كاربر مي تواند فرمانهاي خاصي را كه متناسب با نيازهايش باشد انتخاب نموده و به كار گيرد. اين نرم افزار آماري براي حرفه اي ها مي باشد. به نظر مي رسد غير از فارغ التحصيلان آمار، دانش آموختگان ساير رشته ها نمي توانند به راحتي از اين نرم افزار استفاده نمايند

.

بر خلاف نرم افزارهايي مانند minitab  و  spss  كه ارتباط كاربر با نرم افزار از طريق پنجره ها و جعبه هاي محاوره اي صورت مي گيرد، sas  احتياج به برنامه نويسي دارد. پس از نسخه تحت Dos، تا كنون نسخه هاي 8.7  و  9.1  از اين نرم افزار كه تحت ويندوز هستند نيز وارد بازار شده است. البته در نسخه هاي 8.7  و  9.1  برخي دستورات به صورت پنجره ارائه شده است اما روش اصلي در كار با Sas  برنامه نويسي است.

 

از مهمترين مزاياي اين نرم افزار امكان برنامه نويسي براي تحليلهاي پيشرفته آماري و علي الخصوص برنامه نويسي جهت تحليلهاي ماتريسي است. ولي sas  در برخي زمينه ها از جمله در زمينه گرافيكي از ساير نرم افزارها مانند Splus  ضعيف تر است.

 

در كل نرم افزار آماري sas  يكي از قويترين نرم افزارهاي آماري به حساب مي آيد و در اكثر كشورها به طور گسترده مورد استفاده قرار مي گيرد. به طوري كه در برخي كشورهاي پيشرفته از لحاظ آمار از جمله در آمريكا، آشنايي  و توان استفاده از اين نرم افزار براي يك آمار شناس از اهميت ويژه اي برخوردار است.علاقه مندان به يادگيري sas مي توانند از Help  اين نرم افزار استفاده كننده كه به صورتي ساده، روان و بدون استفاده زياد از لغات تخصصي، به طور كامل اين نرم افزار را معرفي نموده و آموزش مي دهد.

برای آشنایی بیشتر با این نرم افزار به فایل پیوست و دیگر فایل های آموزش این نرم افزار در همین سایت در بخش دانلود رایگان مراجعه نمایید.
 

 

 


پیوست ها:
فایلتوضیحاتحجم فایلدانلود ها
دانلود این فایل (sas3.pdf)SASSAS285 Kb5052

ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->