مهارتهاي پايان نامه نويسي

دانلود فرم ‍پروپوزال دانشگاهها

 

 iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: دانشگاه UTM مالزي ( دولتي)
تعداد بازدید: 12575
چاپ

دانشگاه UTM مالزی

مشخصات عمومی و تاريخچه دانشگاه

دانشگاه تكنولوژی مالزی در ناحيه جنوبی اين كشور واقع شده است و مقصدی مناسب برای متقاضيان تحصيلات تكميلی در شاخه های فنی ، مهندسی و تكنولوژيكی می باشد . بيش از 20  مركز پژوهشی در اين دانشگاه مشغول به فعاليت هستند. 9500 دانشجو در مقطع كارشناسی، 5000 دانشجوی غير حضوری و 3000 دانشجوی تحصيلات تكميلی، بافت و ساختار جمعيتی دانشگاه فن آوری مالزی را تشكيل می دهند. نزديك بودن دانشگاه به قطبهای صنعتی، فرصت خوبی را برای دانشجويان فنی مهندسی بوجود می آورد تا در دوران تحصيل بتوانند ارتباطی مفيد و نزديك با محيط حرفه ای آينده خود را تجربه نمايند .


تاريخچه:

تاريخ تاسيس دانشگاه فناوری مالزی به سال 1930 بر ميگردد ؛ زمانی كه به عنوان يك مدرسه تكنيكی داير شد و بعدها در نوع خود (آموزش تكنولوژيكی) ممتاز شناخته شد و در سال 1946 به رتبه دانشكده ترفيع يافت. پس از دو دهه تبديل به يك آكادمی فناوری و سپس در سال 1975 موفق به اخذ رتبه دانشگاه گرديد.  نخست وزير پيشين اين كشور دكتر مهاتير محمد اين دانشگاه را به عنوان دانشگاه كاشف لقب داده است . UTM در سال 2002 تنديس MSC دريافت نمود .
موقعيت و محل دانشگاه :

كمپ اصلی UTM با مساحت 1/77 هكتار در skudai و johor  در قسمت جنوبی مالزی  به فاصله سه ساعت از كوالالامپور واقع شده است . كمپ ديگر آن در semarak  و jalan در قلب كوالالامپور واقع شده است و به عنوان دانشكده شهر كوالالامپور مشهور است كه مساحت حدود 18 هكتار را در بر می گيرد.

ساختار تحصيل در دوره های كارشناسی ارشد در UTM

در اين دانشگاه دوره های كارشناسی ارشد به صورت 1- فقط كلاس (By Course) و 2- كلاس و پايان نامه (Course and Dissertation) و 3- فقط پايان نامه (Thesis Only) ارائه می شود ؛

حالت اول (فقط كلاس): در اين دوره دانشجو بايد تعداد خاصی واحد درسی تئوری و عملی بگذراند و در پايان مدرك معتبر كارشناسی ارشد ارائه می شود.

حالت دوم (كلاس و پژوهش) : كه كامل ترين شكل دوره كارشناسی ارشد است و دانشجو می بايست بعد از گذراندن يكسری واحد درسی طرح پژوهشی نيز بگذراند.

حالت سوم (فقط پژوهش) : در اين حالت دانشجو با ارائه طرح تحقيق ( پروپوزال ) و فراهم آوردن مدارك مناسب برای دوره كارشناسی ارشد پژوهشی پذيرفته می شود و به محض ورود ، بدون نياز به اخذ واحد درسی كار روی پايان نامه را آغاز می كند. توجه كنيد كه امكان پذيرش در اين دوره ها ( كارشناسی ارشد پژوهشی ) به هيچ وجه آسان نبوده و نيازمند مداركی ممتاز، عالی و متقن است كه به دانشگاه اثبات نمايد كه دانشجو از گذراندن واحدهای درسی بی نياز است.


مدارك لازم برای دوره كارشناسی ارشد :

1- ترجمه ريز نمرات ليسانس و ترجمه مدرك كارشناسی ممهور به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ايران (3 نسخه)

2- دو نسخه توصيه نامه اساتيد كه می بايست توسط دو تن از اساتيد به همراه مهر و امضا تكميل شده و ترجيحاً در پاكت دربسته قرار داده شود .شما می توانيد اين توصيه نامه ها را از دفاتر ايران اينديا و يا از اينجا دريافت كنيد.   توجه كنيد كه ميبايست از هر استاد 2 نسخه توصيه نامه تحويل داده شود (جمعاً 4 نسخه)

3- كپی پاسپورت از كل 40 صفحه در 3 نسخه .

4- كپی برابر اصل پاسپورت در 2 نسخه (اين كار توسط دارالترجمه انجام می شود(.

5- 14  قطعه عكس 4*6

6- پروپوزال: طرح توجيهی برای پايان نامه ای كه قصد داريد برای اخذ مدرك روی آن كار كنيد. برای اطلاعات بيشتردر زمينه نحوه نگارش پروپوزال می توانيد از صفحه راهنمای پروپزال استفاده كنيد. توجه كنيد كه چنانچه شما از سيستم تحصيلی فقط كلاس و بدون پژوهش استفاده می كنيد نيازی به پروپزال نداريد.

(حتماً توجه داشته باشيد فايل پروپوزال را بر روی سی دی نيز همراه با پرينت آن تحويل دهيد .)

7- برگه تامين مالی: برای تهيه اين نامه بايد مبلغ 7 ميليون تومان در حساب خود در بانك قرار دهيد و همان روز از بانك نامه تايديه بگيريد و نامه را به روابط بين المللی بانك داده و ترجمه انگليسی آن را دريافت نماييد. (2نسخه) پس از اخذ برگه موجودی لاتين می توانيد مبلغ را از حساب خارج كنيد .

8- رزومه انگليسی : برای نگارش رزومه از راهنمای رزومه استفاده كنيد (2نسخه)

(حتماً توجه داشته باشيد فايل رزومه را بر روی سی دی نيز همراه با پرينت آن تحويل دهيد .)

9- مدرك زبان (كارنامه آزمون آيلتس يا تافل در اولويت قرار دارند اما اگر دوره ای هر چند كوتاه در يك آموزشگاه زبان گذرانده باشيد نيز گواهی آن قابل قبول است.)
- اگر وضعيت زبان انگليسی شما مناسب نمی باشد پيش از اقدام برای ادامه تحصيل برای دوره های فشرده زبان انگليسی اقدام كنيد. برای اطلاع از شرايط دوره های زبان اينجا را كليك كنيد.

ساختار تحصيل در دوره دكترا:

تحصيل در دوره دكتری دانشگاه UTM به دو صورت می باشد ؛ 1- فقط پژوهش و 2- در بعضی رشته ها به صورت كلاس و پژوهش

مدارك لازم:

1- ترجمه ريز نمرات ليسانس و فوق ليسانس به علاوه ترجمه مدرك كارشناسی و كارشناسی ارشد ممهور به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ايران (3 نسخه)

2- دو نسخه توصيه نامه اساتيد كه می بايست توسط دو تن از اساتيد به همراه مهر و امضا تكميل شده و ترجيحاً در پاكت دربسته قرار داده شود .شما می توانيد اين توصيه نامه ها را از دفاتر ايران اينديا و يا از اينجا دريافت كنيد.   توجه كنيد كه ميبايست از هر استاد 2 نسخه توصيه نامه تحويل داده شود (جمعاً 4 نسخه)

3- كپی پاسپورت از كل 40 صفحه در 3 نسخه .

4- كپی برابر اصل پاسپورت در 2 نسخه (اين كار توسط دارالترجمه انجام می شود (.

5- 14  قطعه عكس 4*6

6- پروپزال: طرح توجيهی برای پايان نامه ای كه قصد داريد برای اخذ مدرك روی آن كار كنيد. برای اطلاعات بيشتر در زمينه نحوه نگارش پروپوزال می توانيد از صفحه راهنمای پروپزال استفاده كنيد.

(حتماً توجه داشته باشيد فايل پروپوزال را بر روی سی دی نيز همراه با پرينت آن تحويل دهيد .)

7- برگه تامين مالی: برای تهيه اين نامه بايد مبلغ 7 ميليون تومان در حساب خود در بانك قرار دهيد و همان روز از بانك نامه تاييديه بگيريد و نامه را به روابط بين المللی بانك داده و ترجمه انگليسی آن را دريافت نماييد. (2نسخه) پس از اخذ برگه موجودی لاتين می توانيد مبلغ را از حساب خارج كنيد .

8- رزومه انگليسی : برای نگارش رزومه از راهنمای رزومه استفاده كنيد (2نسخه)

(حتماً توجه داشته باشيد فايل رزومه را بر روی سی دی نيز همراه با پرينت آن تحويل دهيد .)

9- مدرك زبان (كارنامه آزمون آيلتس يا تافل در اولويت قرار دارند اما اگر دوره ای هر چند كوتاه در يك آموزشگاه زبان گذرانده باشيد نيز گواهی آن قابل قبول است.)


- اگر وضعيت زبان انگليسی شما مناسب نمی باشد پيش از اقدام برای ادامه تحصيل برای دوره های فشرده زبان انگليسی اقدام كنيد. برای اطلاع از شرايط دوره های زبان اينجا را كليك كنيد.

تقويم دانشگاهی برای كارشناسی ارشد و دكترا:

دانشگاه UTM دو بار در سال دانشجو می پذيرد ؛

نيمسال اول: اخرين مهلت تحويل  مدارك  15March   ( آخر اسفند ) -  شروع كلاسها در July ( تير ماه )

نيمسال دوم: آخرين مهلت تحويل مدارك August 15 ( پايان مرداد ) - شروع كلاسها January ( دی ماه )

شهريه های دانشگاه :

دوره تحصيلی – سيستم آموزشی

فقط كلاس درس

كلاس درس + پايان نامه

فقط پايان نامه

كارشناسی ارشد

هر ترم 923 دلار

هر ترم 923 دلار

هر ترم 1028 دلار

دكتری

-----

هر ترم 1107 دلار

هر ترم 1107 دلار

ساير شرايط اخذ پذيرش :

به جز مدارك ذكر شده كه برای اخذ پذيرش به آن ها نياز است، بايد در نظر داشته باشيد كه زبان آموزشی دانشگاه انگليسی می باشد ولی داشتن حد نصاب نمره 550 در آزمون TOEFL الزامی نيست . شما می توانيد پس از شركت در امتحان زبان دانشگاه در صورت احساس نياز از طرف دانشگاه در كلاسهای رايگان شركت كنيد كه 2 ساعت در هفته بر گزار می شود. البته پيشنهاد قطعی ما اين است كه تا حدی كه برای شما امكان پذير است ، پيش از اعزام به فكر تقويت زبان انگليسی خود باشيد.

 

امكانات دانشگاه :

مجموعه ورزشی دانشگاه : امكانات ورزشی دانشگاه شامل زمين بدمينتون و سالن برای بازيهای باشگاهی مانند ژيمناستيك می باشد . علاوه بر اين، زمينهای فوتبال ، امكانات برای ورزش تنيس ، بسكتبال ، واليبال و ورزشهای آبی نيز تعبيه شده است .قسمت اعظم اين زمين های ورزشی نزديك به ساختمان های مسكونی داتشجويان قرار گرفته اند.

باغ استوايی : اين باغ در نزديكی درياچه واقع شده است كه مكانی مناسب استراحت ، مطالعه يا اوقات فراغت دانشجويان است . اين مجموعه دارای انواع مختلفی از گل ها و گياهان مناطق استوايی می باشد كه زيبايی چشم گيری دارد  .

رودخانه های طبيعی و كمپهای متعدد نيز برای افراد علاقه مند به جاذبه های طبيعی در دسترس قرار دارند .

تفريحگاه ديگری كه می توان از آن نام برد observatory center می باشد كه در بالاترين نقطه دانشگاه واقع شده است . اين مكان به عنوان محلی برای استفاده از هوای تازه ، قدم زدن و ورزش كردن درنظر گرفته شده است و دانشجويان با رفتن به بالای اين تپه ميتوانند از منظره زيبای اطراف دانشگاه لذت ببرند .

مكان تغذيه : در حدود 50 رستوران و كافه تريا و fast food با انواع غذاهای چينی و هندی و غربی و سنتی در محوطه دانشگاه وجود دارد. تعداد زيادی فروشگاه شامل فروشگاههای كتاب – مركز كپی - مركز تلفن موبايل  –اتوشويی - سالن زيبايی و آرايشگاه – فروشگاههای كامپيوتر و بيش از 20 فروشگاه سبزی و ميوه و آژانس های مسافرتی نيز مشغول به فعاليت می باشند.

مركز پزشكی دانشگاه : امكانات پزشكی در كمپ دانشگاهی برای دانشجويان فراهم است . مركز پزشكی دانشگاه طيف وسيعی از خدمات از قبيل جراحی های كوچك ، آزمايش های طبی و همچنين مراقبت های پزشكی محدود را ارائه می دهد  .

مهد كودك : اين مركز برای نگهداری كودكان 5 سال و پايين تر در نظر گرفته شده است. اين مركز در نزديكی زمين تنيس واقع است و برای عموم قابل استفاده می باشد كه برای پذيرش فرزندان كارمندان دانشگاه و دانشجويان اولويت قائل است .

پيش دبستانی : مركز پيش دبستانی برای نگهداری كودكان 5 تا 6 سال می باشد كه از كودكان كسانی كه در حوالی انجا سكونت دارند هم نگهداری به عمل می آورد .

سرويس حل و نقل : اين سرويس برای حمل و نقل دانشجويان از محل سكونت به دانشگاه طراحی شده است. روزانه بيش از 30 سرويس از 7 صبح تا 11:30 شب به سمت دانشگاه و بالعكس كار نقل و انتقال دانشجويان را انجام می دهند .

بانك و اداره پست : بانك BCB (Bumiputra Commerce Bank)  در دانشگاه شعبه دارد كه برای دانشجويان قابل استفاده است. هم چنين يك شعبه از اداره پست در ساختمان اتحاديه دانشجويان قرار گرفته است.

مسجد سلطان اسماعيل : ساخت مسجد سلطان اسماعيل در سال 1990 به پايان رسيده است . اين مسجد با گنجايش 10000 نفر امكانات زيادی نظير اتاق های سمينار و كتابخانه و سالن های سخنرانی را دارا می باشد .

كتابخانه دانشگاه : اين كتابخانه به نام persutakan sultanah zanariah ( PSZ ) معروف است . در ماه می سال 1998 اين كتابخانه به جهت خدمات و ساختار مناسب خود موفق به اخذ استاندارد MS ISO9002 گرديده است . در حال حاضر دسترسی به متن های كامل ژورنال ها ، ديكشنری ها ، دايره المعارف ها و كتابهای الكترونيك از طريق امكانات متنوع اين كتابخانه  وجود دارد .

كتابخانه الكترونيك:  تمام دانشجويان می توانند با استفاده از اينترنت از هرجا كه مايل باشند به كتابخانه الكترونيك دانشگاه دسترسی پيدا كنند.

سالن های سخنرانی و كلاسها : كه به تجهيزات آموزش الكترونيكی مانند  notebookو سيستم های صوتی مجهز شده اند .

مكان زندگی : در حال حاضر 17 ساختمان در دانشكده اصلی برای سكونت موجود می باشد كه می تواند بيش از 10000 دانشجو را در خود جای دهد . انواع مختلف اتاق های تك نفره ، 2 نفره، 3 نفره و 4 نفره در اين ساختمان ها در نظر گرفته شده است . برای دانشجويان متاهل  بيش از 200 واحد آپارتمان 2 خوابه مبله كه به اينترنت دانشگاه متصل است موجود می باشد .

امكانات موجود در هر ساختمان مسكونی : كافه تريا – سالن چند منظوره – نمازخانه – اتاق مطالعه – مركز اينترنت و كامپيوتر – زمين تنيس

 از آنجايی كه تعداد خوابگاه های متاهلی محدود می باشد ، فراهم بودن مكان زندگی برای  دانشجويان متاهل منوط به خالی بودن آپارتمان ها است.

دسترسی به UTM

منطقه جوهور از كوالالامپور 350 كيلومتر فاصله دارد كه بر اين مبنا دانشجويان خارجی كه با پرواز بين المللی به كوالالامپور می آيند ، می توانند با يك پرواز داخلی ( 45 دقيقه ) و يا قطار ( 6 ساعت ) به اين منطقه دسترسی پيدا كنند.

سفر زمينی می تواند از طريق قطار صورت بگيرد .  KTM (Malaysia railway) سرويسهای متعدددی برای johor bahru  به ديگر شهر های مالزی و سنگاپور فراهم می كند .

شرايط زندگی در مالزی

آب و هوای مالزی : آب و هوای مالزی به طور كلی نيمه استوايی و معتدل است كه سالی 1 تا 2 ماه ( حوالی ماه های مارس و آوريل ) رو به گرمی می گذارد . دمای ميانگين در مالزی بين 21 تا 32 درجه سانتی گراد متغير است . فصل باران در قسمت شرقی ( ايالت های ساباه و ساراواك ) از آبان تا بهمن و در قسمت غربی از اواخر فروردين تا خرداد و از مهر تا آذر است .رطوبت هوا معمولاً در حد0 8 درصد قرار دارد .

اقوام و مذاهب : مالزی را می توان از آن دسته كشورهايی بر شمرد كه به لحاظ مذهب و قوميت از تنوع بالايی برخوردارند. نژادهای مالايی ، چينی ، هندی ، اندونزيايی ، پاكستانی ، عرب و ... در اين كشور در هم آميخته اند و به همين نسبت مذاهب اسلام ، بوديسم ، هندويسم ، فرقه های مختلف تائويسم ، مسيحيت و غيره نيز رواج دارند. تنوع بالای اقوام و مذاهب در مالزی تاثيری بسيار مثبت بر ديدگاه و فرهنگ مردم اين كشور در نوع برخورد با شهروندان ساير كشور ها داشته است.

هزينه های زندگی:

از آنجا كه هزينه زندگی در منطقه جوهور و اسكودای به نسبت كوالالامپور در رتبه پايين تری قرار دارد، برآورد دانشگاه UTM برای هزينه زندگی دانشجويان اين دانشگاه در حدود 200 تا 250 دلار در ماه است.

- نكته مهم در مورد ويزای تحصيلی مالزی :

برای همه متقاضيانی كه از طريق اين سايت اقدام نمايند ، علاوه بر اخذ پذيرش ، ويزای سه ماهه رايگان نيز اخذ خواهد شد . لازم به تذكر است كه در سال اول تحصيل دانشجويان بايد مبلغ 200 دلار جهت ويزای دانشجويی خود به دانشگاه (صرفنظر از دانشگاه ، رشته و ميزان شهريه و طريقه اخذ پذيرش) بپردازند كه اين رقم جهت سالهای بعد تحصيلی 50 دلار خواهد بود .

دانشگاه UTM، دانشگاه تکنولوژی مالزي

دانشگاه تکنولوژی مالزی یکی از بهترین دانشگاههای معتبر مالزی می باشد که در رشته های تکنولوژی و مهندسی بعنوان اولین و بهترین دانشگاه شناخته شده است و دارای اعتبار جهانی می باشد این دانشگاه در تکنولوژی و منابع انسانی خلاق در رتبه اول دانشگاههای مالزی قرار گرفته است.
یکی از دلایل اعتبار و شهرت دانشگاه UTM بخاطر فعالیت و پژوهش های گسترده در رشته های نو و تحقیقات گسترده تخصصی در تکنولوژی و علوم می باشد.
دانشگاه UTM دارای دو شعبه می باشد که شعبه اصلی آن به وسعت 1222 هکتار در منطقه جوهور واقع در 18 کیلومتری فرودگاه سلطان اسماعیل شهر جوهور بارو قرار دارد و شعبه دوم این دانشگاه واقع در شهر کوالالامپور می باشد.
هم اکنون بیش از 25000 دانشجو و محقق در شعبه اصلی دانشگاه واقع در Johor و 4500 دانشجو در شعبه کوآلالامپور دانشگاه بعلاوه تعداد 5000 دانشجو آموزش مجازی و پاره وقت و همچنین بالغ بر 3000 دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی در بیش از 100 رشنه تحصیلی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه UTM می کوشد که دارای رتبه اول در رشته های آموزشی خلاق و تکنولوژی نوین باشد .
هم اکنون این دانشگاه با تجربه 30 ساله در رشته های مهندسی و تکنولوژی دارای بیش از 50 انستیتو بین المللی می باشد و تا کنون بیش از 85000 فارغ التحصیل به انضام 6026 فارغ التحصیل تحصیلات تکمیلی داشته است.

شهر جوهوربارو به فاصله تقریبا 3.5 تا 4 ساعت رانندگی در فاصله 350 کیلومتری از شهر کوالالامپور قرار دارد که می توان بوسیله خطوط راه آهن KTM با فاصله زمانی 6 ساعت و یا از طریق پرواز های داخلی به فاصله زمانی 45 دقیقه به این شهر سفر کرد.

 منبع : www.study1000.com

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->