مهارتهاي پايان نامه نويسي

دانلود فرم ‍پروپوزال دانشگاهها

 

 iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي
تعداد بازدید: 17024
چاپ

آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Thieme

 

ThiemeLogo آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Thieme

 

ناشر: Thieme Medical Publishers(دارای ۱۳۰ سال قدمت در زمینه انتشار منابع پزشکی

محصولات آنلاین:
Theime-connect: یک منبع آنلاین برای دسترسی به همه محتوای الکترونیکی پایگاه Thieme و برای حمایت از پژوهشگران، شاغلان حرفه های پزشکی و دانشجویان.
Thieme E-Library: این پایگاه، کتابهای مرجع، اطلسها و سایر منابع پرکاربرد پزشکی و علمی را به صورت آنلاین ارائه میدهد. این ناشر نزدیک ۴۱ سال است که در خدمت اساتید و دانشجویان می باشد. تعداد زیادی از کتاب های این ناشر به زبانهای دیگر ترجمه شده است که آنها هم در اولین فرصت بهصورت آنلاین قابل دسترس خواهد بود. انتشارات Thieme علاوه بر کتاب ۱۳۰ عنوان مجله علمی و پزشکی نیز منتشر می کند که تعداد زیادی از انها بهصورت آنلاین در دسترس است.

کتابهای کتابخانه الکترونیک Thieme بهترین راه برای دستیابی به منابع تجربی دست اول است. خدماتی که این پایگاه ارائه می دهد عبارتند از:
- جستجو در لیست کتابهای الکترونیک
- دیدن فهرست مندرجات کتابهای الکترونیک
- جستجو در نمایه کتابهای الکترونیک
- دیدن یک فصل به عنوان نمونه، از کتاب های الکترونیک
این خدمات در صورتی ارائه می شود که شما مشترک پایگاه نباشید، اما اگر شما به صورت انفرادی و یا از طریق مؤسسه یا سازمان خود مشترک این پایگاه هستید میتوانید خدمات زیر را دریافت کنید:
- مطالعه متن کامل کتابهای الکترونیک
- مطالعه منابع مرجع
- استفاده از جستجوی ساده و پیشرفته.
برای دسترسی به متن کامل کتابهای الکترونیکی Thieme باید ابتدا از کتابخانه مبدا خود عضو شوید.

بخش های اصلی کتابخانه کتاب های الکترونیک Thieme:
پایگاه کتابهای الکترونیک Thieme بسیار ساده می باشد. بخشهای اصلی آن عبارتند از: صفحه اصلی (Home)، کتابها (Books) و جستجو  (Search) .
Thieme eJournals: 
این پایگاه اطلاعاتی در حدود ۱۳۰عنوان مجله علمی و پزشکی را به­صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار می­دهد و خدمات ذیل را در کنار آن برای همه استفاده کنندگان فراهم می آورد:

  • eFirst: دسترسی مستقیم به مقالات جدید پیش از چاپ
  • PDA (Personal Data Assistant): دسترسی به فهرست مندرجات و مقالات مجلات موجود در Thieme به صورت off line از طریق Pocket PC و Palm
  • CME: برای استفاده از CME باید در پایگاه به عنوان عضو ثبت نام کنید یا اصطلاحا(Register)  شوید. در حال حاضر تنها از پایگاه CME مجله European journal of ultrasound توسط انجمن پزشکی آلمان و اتریش و انجمن سونوگرافی سوئیس قابل تأیید است. افراد خارج از این دوکشور ممکن است بتوانند از طریق انجمن پزشکی ملی یا انجمن های متخصصین ملی خودشان امتیاز CME خود را دریافت کنند.

 مجله European journal of ultrasound در هر شماره یک مقاله برای آموزش مداوم پزشکی (Continuing Medical Education (CME))  دارد. خوانندگان هر مقاله در برابر پاسخ به ۱۰ سوال مربوط به مقاله ۳ امتیاز بازآموزی به دست می­آورند. به­طور متوسط ۴۵ دقیقه وقت برای مطالعه مقاله لازم است و سپس پاسخگویی به ۱۰سوال مربوطه در نظر گرفته شده است. بعد از پاسخگویی تنها یک­بار نتایج آزمون نمایش داده می­شود و امکان پرینت از مدرک  CMEوجود دارد.

  • Alert service: برای استفاده از سیستم آگاهی رسانی نیز باید عضو گروه انتشاراتیThieme شوید، تا مجله مورد نظرتان را انتخاب و از صفحه فهرست مندرجات برای سیستم آگاهی رسانی خود استفاده نمایید. به این شکل که یکی از گزینه­های Articles by email یا  efirst by emailرا انتخاب و ذخیره نمایید تا فهرست مقالات جدید آن مجله از طریق پست الکترونیکی برای شما ارسال شود.
  • RSS feed: مشابه Alert service است. به این ترتیب که پس از نصب نرم افزار آر.اس.اس خوان بر روی کامپیوتر شخصی، از آخرین اخبار درباره مجلات مقالات Thiemeمطلع می­گردید.
  • Search profiles: با عضویت در این پایگاه امکان ذخیره و بازیابی جستجوی شما فراهم می ­شود.
  • Individual articles: شرایط و تسهیلات خرید مقالات تمام متن را ارائه می­دهد.

بخش های اصلی پایگاه مجلات الکترونیکی Thieme:

  Subject Listاین گزینه سیاهه موضوعات مجلات الکترونیکی Thieme می­باشد. پس از انتخاب موضوع مورد نظر، از سمت راست صفحه، مجلات انگلیسی یا آلمانی زبان را انتخاب و مشاهده نمایید. با انتخاب عنوان مجله، فهرست مندرجات شماره جاری آن مجله در اختیار شما قرار می­گیرد. با کلیک روی گزینه  Compile your Own Selection می­توانید موضوع مورد نظر خود را در بخش My selection به عنوان یک Alertذخیره کنید.

 Alphabetical list:

سیاهه الفبایی تمام مجلات گروه انتشاراتی Thieme را در اختیار قرار می­دهد. شرح برخی علائم :

e first export آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Thieme : این بدین معناست که شکل الکترونیکی مقالات این مجله سریع­تر از شکل چاپی آن در اختیار خوانندگان قرار می گیرد.

en NW آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Thieme : نشان­ دهنده این است که مجله به تازگی به سیاهه مجلاتی که توسط گروه انتشاراتی Thieme منتشر می­شود افزوده شده و به چاپ رسیده است.

en CS آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Thieme : بدین معنی است که این مجله به سیاهه مجلاتی که توسط گروه انتشاراتیThieme منتشر می­شود افزوده شده   و­لی مقالات آن هنوز در دسترس نیست و بزودی در اختیار کار بران قرار خواهد گرفت.

Discontinued: در انتهای سیاهه الفبایی مجلات مشاهده می­کنید که در زیر آن هم سیاهه ای از مجلات وجود دارد. اینها مجلاتی هستند که دیگر توسط انتشارات Thiemeمنتشر نمی­شوند یا با مجله دیگری ادغام شده و چاپ می­شود و یا ناشر دیگری آن را چاپ می­کند.

merged into : به معنی ادغام شدن مجله با یک مجله دیگر است که نام آن نیز آورده می­شود، و اگر ناشر دیگری آن مجله را منتشر کند نام ناشر جدید در مقابل نام مجله قید می­شود، مانند:  published by Wiley-Blackwell as of 2008.

بخش های دیگر پایگاه Thieme:

RedCases: یک پایگاه رادیولوژی آنلاین و قابل جستجوست.

WinkingSkull.comیک کمک مطالعه تعاملی آنلاین برای یادگیری بیشتر در مورد آناتومی بدن انسان است.

Thieme Teaching Assistant Anatomyیک ابزار کاربردی شامل بیش از ۲۰۰۰ تصویر از اطلس آناتومی است.

برای ورود به پایگاه Thieme بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

http://www.thieme.com

برای ورود به پایگاه مجلات الکترونیکی Theime یا همان Theime eJournals بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

https://www.thieme-connect.com/ejournals/journals

برای دانلود فایل های حاوی معرفی و راهنمای استفاده از این پایگاه که به دو بخش راهنماهای فارسی و انگلیسی تقسیم شده اند، بر روی لینک های زیر کلیک نمایید :

 

:::::  دانلود راهنمای این پایگاه :::::

آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Emerald

آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Emerald

Description: emerald logo آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Emerald

 

نام پایگاه انتشاراتی: EMERALD (امرالد)

نام شرکت مادر: MCB UP Ltd

سابقه انتشارات: Emerald نام تجاری شرکت MCB است که به عنوان شرکت انتشاراتی مستقل در سال ۱۹۶۷ در انگلستان تاسیس شده است.    

نوع اطلاعات: نشریات الکترونیکی (E- Journals) و پایگاه اطلاعاتی الکترونیکی (E-Databases)

تعداد نشریات الکترونیکی: بیش از ۱۰۰ نشریه الکترونیکی

تعداد پایگاههای اطلاعاتی: ۸ مورد

خدمات الکترونیکی دیگر: هشدار و اطلاع رسانی در مورد منابع جدید (Alert srvices)

موضوع اصلی: مدیریت؛ کسب و کار؛ کتابداری و اطلاع رسانی

نوع دسترسی: اینترنت

زبان: انگلیسی

پوشش موضوعی: حسابداری؛ حسابرسی و اقتصاد؛ مدیریت اطلاع رسانی؛ توسعه و مدیریت مجموعه های کتابخانه ای؛ مدیریت کتابخانه ای؛ مدیریت تدارکات و زنجیره عرضه؛ بازاریابی؛ مدیریت عملیات و تولید؛ مدیریت  پلیس؛ مدیریت بخش عمومی؛ مدیریت کیفیت؛ آموزش؛ محیط ساختمانی؛ پیگیری توسعه حرفه ای؛ آموزش؛ مهندسی و علوم مواد؛ مدیریت محیط ریست؛ غذا و تغذیه؛ مدیریت عمومی؛ مدیریت مراقبت های بهداشت؛ مدیریت منابع انسانی؛

محصولات امرالد:

Emerald Full-text  .۱ (متن کامل) با پوشش موضوعی: مدیریت، مدیریت منابع انسانی، بازاریابی، کتابداری، مهندسی مکانیک، الکترونیک و مهندسی الکترونیک

 Emerald Journals  .۲ (نشریات امرالد) با پوشش موضوعی: مجله های معتبر مدیریتی در زمینة مدیریت، مدیریت کتابداری و اطلاع‌رسانی به همراه مهندسی، علوم کاربردی و تکنولوژی

 Emerald ManagementReviews .۳ (بررسی های مدیریتی) با پوشش موضوعی: مدیریت، مدیریت منابع انسانی، مدیریت اطلاعات، کیفیت، استراتژی، بازاریابی، حسابداری و امور مالی

  Emerald Abstracts  .۴(چکیده امرالد) شامل:

  • ۱۰۰۰۰۰خلاصه مقاله از ۱۵۰ عنوان نشریه: International Civil Engineering Abstract 
  • Computer Abstracts International Database :خلاصه مقالات ۲۰۰ مجله در زمینه علوم کامپیوتر
  • Computer and Communication Security Abstracts :شامل ۶۰۰۰ خلاصه مقاله از ۱۰۰ مجله و ۴۰ کنفرانس

روشهای جستجو: جستجوی سریع، جستجوی پیشرفته، جستجوی مروری

برای ورود به این پایگاه بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

http://www.emeraldinsight.com

برای دانلود فایل های حاوی معرفی و راهنمای استفاده از این پایگاه که به دو بخش راهنماهای فارسی و راهنماهای انگلیسی تقسیم شده اند، بر روی لینک های زیر کلیک نمایید:

 

:::::::  دانلود راهنمای این پایگاه ::::::

برای مشاهده و دانلود ویدئوهای آموزشی این پایگاه به لینک های زیر مراجعه نمایید:

لینک ۱

لینک ۲

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->