مهارتهاي پايان نامه نويسي

دانلود فرم ‍پروپوزال دانشگاهها

 

 iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي
تعداد بازدید: 17853
چاپ

 

Iranian Research Institute for Scientific Information and Documentation

 

پژوهشگاه اطلاعات و مدارك علمي ايران, پژوهشگاهي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري است كه در سال 1347 به منظور فعاليت در حوزه اطلاع رساني و كتابداري تاسيس شد. هدف اين پژوهشگاه, فعاليت‌‌ تحقيقاتي‌ اطلاع‌ رساني‌، گردآوري‌ و اشاعه‌ اطلاعات‌ و مدارك‌علمي‌ به‌ منظور رفع‌ نيازهاي اطلاعاتي در اين‌ زمينه‌ و تلاش براي ايجاد شبكه‌ اطلاعات‌ علمي‌ در كشوراست.

هم اكنون اين پژوهشگاه يافته ها و اطلاعات علمي را  در قالب چندين نشريه  از جمله فصلنامه هاي : سمينارهاي ايران, تازه هاي تحقيق, چكيده مقالات علمي و فني, چكيده پايان نامه هاي ايران, گزارشهاي دولتي ايران, چكيده پايان نامه هاي فارغ التحصيلان خارج از كشور و گاهنامه محققين و متخصصين و نيز  فصلنامه علمي پژوهشي علوم و فناوری اطلاعات منتشر مي سازد و ركوردهاي پايگاههاي اطلاعاتي پژوهشگاه نيز به صورت Online و Offline قابل دسترسي است. بخش قابل توجهي از منابع اطلاعاتي مانند: مقاله، گزارش و طرحهاي پژوهشي به صورت  متن كامل  پژوهشگاه هم اكنون از طريق سايت وب در دسترس عموم مي باشد. براي استفاده مجلات و چكيده پايان نامه ها به بخش پايگاه هاي اطلاعاتي اين مركز مراجعه نماييد.

 

ثبت پايان نامه در پايگاه

 

در سمت چپ صفحه اصلي، بخش "پايگاه ثبت طرح و اطلاعات پايان نامه ها و رساله هاي تحصيلات تكميلي" قرار دارد كه براي ثبت پايان نامه خود در اين مركز، به اين بخش مراجعه كنيد.  

 

بخش پايگاه هاي اطلاعاتي اين مركز

 

در اين بخش دسترسي به پايان نامه ها، طرح هاي پ‍ژوهشي، مقالات مجلات و كنفرانس ها، گزارش ها و ... فراهم شده است. با انتخاب هر گزينه از موارد بالا و وارد كردن وا‍ژه مورد نظر در بخش جستجو، مدارك مورد نياز شما بازيابي مي شوند. با كليك بر هر مدرك، صفحه مربوط به آن باز شده و اطلاعات كامل در مورد آن ارائه مي دهد. 15 صفحه اول پايان نامه ها و چكيده مقالات از طريق اين پايگاه در دسترس هستند.

 

پس از انجام جستجو، با كليك بر هر عنوان، اطلاعات كامل در مورد آن مدرك ارائه مي دهد. چنانچه چكيده آن را داشته باشد، واژه "چكيده" در مقابل ركورد نمايش داده مي شود. چنانچه متن كامل آن را داشته باشد، واژه "PDF" در مقابل ركورد نمايش داده مي شود. و اگر امكان خريد اينترنتي مدرك فراهم باشد، عبارت "سفارش مدرك" در كنار آن مشاهده مي شود.

 

نحوه جستجو در پايگاه

 

ساده ترين راه جستجو در اين بخش، وارد كردن مهم ترين واژه يا عبارت مورد نظرتان در يكي از كادر هاي جستجو است. اما در بخش جستجو، امكانات ديگري نيز فراهم شده و شما مي توانيد واژه هاي مورد نظر خود را با هم تركيب كنيد. به اين صورت كه اولين واژه يا عبارت خود را در كادر اول جستجو وارد كنيد. در كشوي مقابل، نوع عبارت خود (عنوان، نويسنده يا ...) را تعيين كنيد. سپس در كادر دوم، عبارت دوم خود را وارد كنيد. مجدداً نوع آن را در كشوي مقابل، تعيين نماييد. در سمت راست، بين دو كادر جستجو كشويي قرار گرفته كه سه واژه "و ، يا، بجز" در آن ديده مي شود. با انتخاب "و" ميان دو كادر جستجو، همه مداركي كه عبارات وارد شده در هر دو كادر جستجو را دارا مي باشند، بازيابي مي شوند. مثلاً اگر جستجوي شما:

 

كادر اول: فلسفه    "و"     كادر دوم: اكبري  

 

باشد، همه مداركي كه هم عبارت "فلسفه" در عنوان/موضوع آن ها باشد و هم نام نويسنده آن ها، "اكبري" باشد، بازيابي خواهند شد.

 

چنانچه گزينه "يا" را ميان عبارات انتخاب كنيد،

 

كادر اول: فلسفه    "يا"     كادر دوم: اكبري  

 

همه مداركي كه يا فلسفه در عنوان/ موضوع آن ها باشد و يا اكبري نويسنده آن باشد، بازيابي مي شوند. روشن است كه در اين صورت تعداد مدارك بازيابي شده افزايش مي يابند. اما ممكن است مداركي كه يافت مي شوند، دقيقاً با نياز شما مرتبط نباشند.

 

چنانچه گزينه "بجز" را ميان عبارات انتخاب كنيد،

 

كادر اول: فلسفه    "بجز"     كادر دوم: اكبري

 

همه مداركي كه "فلسفه" در عنوان/ موضوع آن ها باشد و "اكبري" نويسنده آن نباشد، بازيابي مي شوند.

 

   سيستم جديد پايگاه هاي اطلاعاتي اين پژوهشگاه

 

اين سيستم جديد، امكانات جستجوي بيشتري نسبت به سيستم قبلي دارد. در اين بخش، امكان جستجوي ساده و پيشرفته وجود دارد و به شما كمك مي كند تا جستجوهاي دقيق تري انجام دهيد. در قسمت جستجوي ساده امكان تعيين نوع كليدواژه وجود دارد. به اين معني كه مي توانيد جستجو را بر اساس كلمات عنوان، نويسنده، موضوع، چكيده و نيز سال انتشار اثر انجام دهيد. توضيحاتي در مورد نحوه جستجو در همين صفحه ارائه شده است. اگر "عبارت دقيق ؟" را انتخاب نماييد، جستجو را دقيقاً بر اساس عبارتي كه جستجو نموده ايد، انجام مي دهد. براي مثال عبارت "حكمت ملاصدرا" را به همين صورت جستجو مي كند و واژه ها را به صورت جداگانه مورد جستجو قرار نمي دهد.

 

در بخش جستجوي پيشرفته گزينه هاي بيشتري براي انجام يك جستجوي موفق وجود دارد. در اين قسمت مي توان علاوه بر تعيين نوع واژه يا عبارت، محدوديت هاي زماني، زباني، نوع مدرك (پايان نامه يا ...) و درجه تحصيلي (كارشناسي يا ...) را براي جستجو اعمال نمود. پس از تعيين عبارت مورد نظر بر گزينه "برو" كليك كنيد. تعداد كل عبارات در سمت چپ نمايش داده مي شود. با كليك بر تعداد كل عبارات، مدارك بازيابي شده نمايش داده مي شوند. مداركي كه متن كامل آن ها در پايگاه وجود دارد، با علامت خاصي مشخص شده اند. البته در مورد پايان نامه ها تنها 15 صفحه اول نمايش داده مي شود. براي مشاهده متن كامل، بر روي عبارت "دريافت متن كامل براي كاربران مهمان" كليك كنيد.

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->